RadiatăSRL

MASTERHAND SRL

Nr. 949, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita

CAEN 4299: Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CUI
21317932
Reg. Com.
J19/207/2007
Înființată
9 martie 2007
Vechime
19 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2017
35 mii lei
Profit net 2017
7 mii lei
Angajați 2017
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 05.12.2018

Rezumat

Pe scurt

MASTERHAND SRL (CUI 21317932) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Lueta, județul Harghita, înființată în 2007 și radiată în 2018. Activitatea principală era Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 35.365 lei (+1,2% față de 2016) și un profit net de 7.002 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21317932
Nr. Reg. Com.
J19/207/2007
EUID
ROONRC.J19/207/2007
Cod CAEN principal
4299 - Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Data înființării
9 martie 2007
Vechime
19 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 949, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• CS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

+1,2% față de 2016

35.365 RON

2016: 34.955 RON

010k20k30k40k200820102011201220132014201520162017Anul 2008: 0 RONAnul 2010: 0 RONAnul 2011: 0 RONAnul 2012: 0 RONAnul 2013: 10.645 RONAnul 2014: 20.729 RONAnul 2015: 24.128 RONAnul 2016: 34.955 RONAnul 2017: 35.365 RON

Profit net 2017

-37,8% față de 2016

7.002 RON

2016: 11.253 RON

-10k-5k05k10k15k200820102011201220132014201520162017Anul 2008: -4.600 RONAnul 2010: 0 RONAnul 2011: 0 RONAnul 2012: 0 RONAnul 2013: -8.535 RONAnul 2014: -4.224 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 11.253 RONAnul 2017: 7.002 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    24 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    11 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2012

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    0
  • 2011

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2010

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2008

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
20%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 19,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,96Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Stare nouă la ONRC: Lichidare

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2007 - 2013)
  1. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/207/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MASTERHAND SRL

Este MASTERHAND SRL activă?

Nu. MASTERHAND SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a MASTERHAND SRL?

Cifra de afaceri a MASTERHAND SRL în 2017 a fost de 35.365 lei, în creștere cu 1,2% față de 2016.

Ce profit a avut MASTERHAND SRL în 2017?

În 2017, MASTERHAND SRL a înregistrat un profit net de 7.002 lei.

Câți angajați avea MASTERHAND SRL?

Conform bilanțului pe 2017, MASTERHAND SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2016).

Ce activitate avea MASTERHAND SRL?

Activitatea principală a MASTERHAND SRL era Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

Unde avea sediul MASTERHAND SRL?

MASTERHAND SRL avea sediul social la adresa Nr. 949, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita.

MASTERHAND SRL are datorii la ANAF?

Nu. MASTERHAND SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MASTERHAND SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].