ActivăSRL

MASTERCONSTRUCT SRL

Nr. 345, Sat Sânleani Com. Livada, Jud. Arad, 317206

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
18882057
Reg. Com.
J2006001364028
Înființată
25 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
3,4 mil. lei
Profit net 2025
307 mii lei
Angajați 2025
12

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.07.2006

Rezumat

Pe scurt

MASTERCONSTRUCT SRL (CUI 18882057) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sânleani, comuna Livada, județul Arad, înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,39 mil. lei (-13% față de 2024) și un profit net de 307.423 lei, cu 12 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18882057
Nr. Reg. Com.
J2006001364028
EUID
ROONRC.J2006001364028
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
25 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 345, Sat Sânleani Com. Livada, Jud. Arad, 317206

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MURE••• MAR••• GAV•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,0% față de 2024

3.389.576 RON

2024: 3.897.732 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 907.800 RONAnul 2017: 666.893 RONAnul 2018: 1.085.300 RONAnul 2019: 3.035.547 RONAnul 2020: 2.128.227 RONAnul 2021: 1.826.550 RONAnul 2022: 3.414.852 RONAnul 2023: 3.251.596 RONAnul 2024: 3.897.732 RONAnul 2025: 3.389.576 RON

Profit net 2025

+81,0% față de 2024

307.423 RON

2024: 169.877 RON

-1 mil-500k0500k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 35.590 RONAnul 2017: 21.895 RONAnul 2018: 30.796 RONAnul 2019: 328.841 RONAnul 2020: -769.795 RONAnul 2021: 40.205 RONAnul 2022: 231.493 RONAnul 2023: 342.316 RONAnul 2024: 169.877 RONAnul 2025: 307.423 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    307 mii lei
    Angajați
    12
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    170 mii lei
    Angajați
    12
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    342 mii lei
    Angajați
    14
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    231 mii lei
    Angajați
    15
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    14
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    -770 mii lei
    Angajați
    16
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    329 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    10
  • 2017

    Cifra de afaceri
    667 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    11
  • 2016

    Cifra de afaceri
    908 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,1%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,27Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,27 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
49%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2016

    Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  5. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  6. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2006 - 2006)
  1. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/1364/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MASTERCONSTRUCT SRL

Este MASTERCONSTRUCT SRL activă?

Da. MASTERCONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MASTERCONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MASTERCONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 3.389.576 lei (3,39 mil. lei), în scădere cu 13% față de 2024.

Ce profit a avut MASTERCONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, MASTERCONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 307.423 lei.

Ce activitate are MASTERCONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MASTERCONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul MASTERCONSTRUCT SRL?

MASTERCONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Nr. 345, Sat Sânleani Com. Livada, Jud. Arad, 317206.

MASTERCONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. MASTERCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MASTERCONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MASTERCONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MASTERCONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].