MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 09.04.2024
MALU SPART Nr. 38A, Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. (CUI 49914469) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Malu Spart, Oraș Bolintin-Vale, județul Giurgiu, înființată în 2024. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 713.357 lei (+144% față de 2024) și un profit net de 402.921 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
713,4 miilei
+144,1%, față de 2024
Profit net 2025
402,9 miilei
+302,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
−50,0%, față de 2024
Marjă netă
56,5%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024292.245 lei
2025713.357 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri713.357292.245
Profit net402.921100.062
Număr mediu de angajați12
Active imobilizate--
Active circulante557.046109.609
Stocuri9.427-
Creanțe421.82129.775
Datorii53.86310.009
Capitaluri proprii503.183100.262
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
56% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 56,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
10,34 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,34 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
9,7% Față de anul anterior: în creștere

9,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 09.04.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49914469
Nr. Reg. Com.
J52/370/2024
EUID
ROONRC.J52/370/2024
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 aprilie 2024
Vechime
2 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
MALU SPART Nr. 38A, Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102
Domiciliu fiscal
MALU SPART Nr. 38A, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0728••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PAN••• A•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2024
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/370/2024. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L.

Este MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 713.357 lei, în creștere cu 144% față de 2024.

Ce profit a avut MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 402.921 lei.

Ce activitate are MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L.?

MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa MALU SPART Nr. 38A, Sat Malu Spart, Oraș Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102.

MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARVEL DESING CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].