ActivăSRL

MARVAS RATIONAL SRL

VAMA BUZĂULUI Nr. 584 E, Sat Vama Buzăului Com. Vama Buzăului, Jud. Braşov, 507245

CAEN 322: Acvacultura în ape dulci

CUI
16501180
Reg. Com.
J2004001328082
Înființată
9 iunie 2004
Vechime
22 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
68 mii lei
Profit net 2025
3 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.06.2004

Rezumat

Pe scurt

MARVAS RATIONAL SRL (CUI 16501180) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Vama Buzăului, județul Brașov, înființată în 2004. Activitatea principală este Acvacultura în ape dulci (CAEN 0322).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 68.394 lei (-85% față de 2024) și un profit net de 2.623 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16501180
Nr. Reg. Com.
J2004001328082
EUID
ROONRC.J2004001328082
Cod CAEN principal
322 - Acvacultura în ape dulci
Data înființării
9 iunie 2004
Vechime
22 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
VAMA BUZĂULUI Nr. 584 E, Sat Vama Buzăului Com. Vama Buzăului, Jud. Braşov, 507245

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • KOCZIN••• TIBE••• GERH•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-85,1% față de 2024

68.394 RON

2024: 458.904 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 884.907 RONAnul 2017: 968.307 RONAnul 2018: 1.010.818 RONAnul 2019: 966.437 RONAnul 2020: 525.204 RONAnul 2021: 513.143 RONAnul 2022: 433.160 RONAnul 2023: 392.242 RONAnul 2024: 458.904 RONAnul 2025: 68.394 RON

Profit net 2025

+102,9% față de 2024

2.623 RON

2024: -91.392 RON

-1 mil-500k0500k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 317.282 RONAnul 2017: 333.615 RONAnul 2018: 259.440 RONAnul 2019: 399.534 RONAnul 2020: -129.273 RONAnul 2021: -89.368 RONAnul 2022: -753.017 RONAnul 2023: -749.452 RONAnul 2024: -91.392 RONAnul 2025: 2.623 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    459 mii lei
    Profit net
    -91 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    392 mii lei
    Profit net
    -749 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    433 mii lei
    Profit net
    -753 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    513 mii lei
    Profit net
    -89 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    525 mii lei
    Profit net
    -129 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    966 mii lei
    Profit net
    400 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    259 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    968 mii lei
    Profit net
    334 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    885 mii lei
    Profit net
    317 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,37Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 37% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
146%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

146% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1328/2004.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARVAS RATIONAL SRL

Este MARVAS RATIONAL SRL activă?

Da. MARVAS RATIONAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARVAS RATIONAL SRL?

Cifra de afaceri a MARVAS RATIONAL SRL în 2025 a fost de 68.394 lei, în scădere cu 85% față de 2024.

Ce profit a avut MARVAS RATIONAL SRL în 2025?

În 2025, MARVAS RATIONAL SRL a înregistrat un profit net de 2.623 lei.

Ce activitate are MARVAS RATIONAL SRL?

Activitatea principală a MARVAS RATIONAL SRL este Acvacultura în ape dulci (CAEN 0322).

Unde are sediul MARVAS RATIONAL SRL?

MARVAS RATIONAL SRL are sediul social la adresa VAMA BUZĂULUI Nr. 584 E, Sat Vama Buzăului Com. Vama Buzăului, Jud. Brașov, 507245.

MARVAS RATIONAL SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARVAS RATIONAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARVAS RATIONAL SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARVAS RATIONAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARVAS RATIONAL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].