MARSCON CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 14.09.2022
CAP. CRISTEA RĂDUCANU Nr. 8, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 50387 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

MARSCON CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46838170) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2022. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,16 mil. lei (+53% față de 2024) și un profit net de 462.103 lei, cu 11 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
1,2 millei
+52,6%, față de 2024
Profit net 2025
462,1 miilei
+1.179,9%, față de 2024
Angajați 2025
11
−21,4%, față de 2024
Marjă netă
39,8%
Capital social
200lei
Vechime
4ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2022-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2022835.673 lei
20231.822.074 lei
2024761.071 lei
20251.161.117 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022
Cifra de afaceri1.161.117761.0711.822.074835.673
Profit net462.10336.1061.004.249618.359
Număr mediu de angajați11141616
Active imobilizate49.1392.7445.096-
Active circulante569.52797.6981.088.430694.212
Stocuri--749-
Creanțe448.16820.031545.22916.099
Datorii156.32364.09689.03775.653
Capitaluri proprii462.34336.3461.004.489618.559
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
40% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 39,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,64 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,64 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
25% Față de anul anterior: în scădere

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 14.09.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
46838170
Nr. Reg. Com.
J2022018216402
EUID
ROONRC.J2022018216402
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
14 septembrie 2022
Vechime
4 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
CAP. CRISTEA RĂDUCANU Nr. 8, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 50387
Domiciliu fiscal
Str. Cap. Cristea Răducanu Nr. 8, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 50387

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DRAGO••• CONSTAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/18216/2022. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MARSCON CONSTRUCT S.R.L.

Este MARSCON CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. MARSCON CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARSCON CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a MARSCON CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 1.161.117 lei (1,16 mil. lei), în creștere cu 53% față de 2024.

Ce profit a avut MARSCON CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, MARSCON CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 462.103 lei.

Ce activitate are MARSCON CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a MARSCON CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul MARSCON CONSTRUCT S.R.L.?

MARSCON CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa CAP. CRISTEA RĂDUCANU Nr. 8, București Sectorul 5, Jud. București, 50387.

MARSCON CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MARSCON CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MARSCON CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MARSCON CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARSCON CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].