Marjă netă
SlabFirma a pierdut 28,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MARMOCIN SRL (CUI 12121480) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Rușchița, Comuna Rusca Montană, județul Caraș-Severin, înființată în 1999. Activitatea principală este Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN 0811).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.129 lei (+1,4% față de 2024) și o pierdere netă de 4.321 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 18.037 lei |
| 2017 | 16.471 lei |
| 2018 | 16.769 lei |
| 2019 | 12.357 lei |
| 2020 | 12.746 lei |
| 2021 | 14.318 lei |
| 2022 | 14.798 lei |
| 2023 | 14.843 lei |
| 2024 | 14.924 lei |
| 2025 | 15.129 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.129 | 14.924 | 14.843 | 14.798 | 14.318 | 12.746 | 12.357 | 16.769 | 16.471 | 18.037 |
| Profit net | -4.321 | -12.143 | 46 | 626 | 340 | 282 | 235 | -258 | -5.698 | -7.771 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 179.333 | 185.188 | 191.042 | 197.404 | 205.095 | 213.077 | 219.729 | 224.391 | 232.973 | 237.667 |
| Active circulante | 1.322.191 | 1.500.461 | 1.504.315 | 1.496.932 | 1.501.546 | 1.500.059 | 1.501.286 | 1.504.942 | 1.496.618 | 1.494.701 |
| Stocuri | 23.588 | 23.588 | 23.588 | 21.571 | 21.571 | 21.571 | 21.085 | 8.897 | 7.772 | 5.387 |
| Creanțe | 1.259.883 | 1.440.397 | 1.440.081 | 1.439.629 | 1.444.929 | 1.446.588 | 1.445.362 | 1.438.887 | 1.381.001 | 971.301 |
| Datorii | 803 | 1.235 | 0 | 525 | 525 | 3.873 | 3.873 | 6.105 | 6.105 | 4.154 |
| Capitaluri proprii | 1.528.920 | 1.712.613 | 1.724.756 | 1.724.710 | 1.724.085 | 1.723.744 | 1.723.462 | 1.723.228 | 1.723.486 | 1.728.214 |
Firma a pierdut 28,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1.646,56 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
0,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MARMOCIN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MARMOCIN SRL în 2025 a fost de 15.129 lei, în creștere cu 1,4% față de 2024.
În 2025, MARMOCIN SRL a înregistrat o pierdere netă de 4.321 lei.
Activitatea principală a MARMOCIN SRL este Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN 0811).
MARMOCIN SRL are sediul social la adresa Bl. 40, Ap. 11-12, Sat Rușchița, Comuna Rusca Montană, Jud. Caraș-Severin, 327321.
Da. MARMOCIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MARMOCIN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].