MARLIDEVA SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 11.09.2017
Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Jud. Teleorman, 147015 0113, Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Prezentare

Pe scurt

MARLIDEVA SRL (CUI 38202953) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Blejești, Comuna Blejești, județul Teleorman, înființată în 2017. Activitatea principală este Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN 0113).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 108.292 lei (-22% față de 2024) și o pierdere netă de 110.018 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
108,3 miilei
−22,4%, față de 2024
Profit net 2025
−110 miilei
−793,9%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-101,6%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2017-
2018195.452 lei
2019265.367 lei
2020206.266 lei
202186.183 lei
2022389.309 lei
2023771.980 lei
2024139.628 lei
2025108.292 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri108.292139.628771.980389.30986.183206.266265.367195.452-
Profit net-110.01815.85514.62539.3059.2205.63532.24616.210-8.552
Număr mediu de angajați222323113
Active imobilizate48.45965.7572.7221.3854.2667.2218.8073.427-
Active circulante301.576236.367245.934202.640276.878154.349177.157117.724200
Stocuri176.409138.339137.279104.326199.71053.65755.39534.486-
Creanțe114.39757.42094.15685.93662.16485.294101.70965.475-
Datorii327.624134.092134.222109.721226.145115.791145.860108.0628.552
Capitaluri proprii14.766124.784108.92994.30454.99945.77940.1047.857-8.352
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-102% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 101,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,92 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
86% Față de anul anterior: în creștere

86% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 11.09.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
38202953
Nr. Reg. Com.
J2017000581345
EUID
ROONRC.J2017000581345
Cod CAEN principal
0113, Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
Data înființării
11 septembrie 2017
Vechime
9 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Jud. Teleorman, 147015
Domiciliu fiscal
Sat Blejeşti Com. Blejeşti, Jud. Teleorman, 147015

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PĂPĂ••• LI••• FLORENT•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Teleorman cu nr. J34/581/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MARLIDEVA SRL

Este MARLIDEVA SRL activă?

Da. MARLIDEVA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARLIDEVA SRL?

Cifra de afaceri a MARLIDEVA SRL în 2025 a fost de 108.292 lei, în scădere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut MARLIDEVA SRL în 2025?

În 2025, MARLIDEVA SRL a înregistrat o pierdere netă de 110.018 lei.

Ce activitate are MARLIDEVA SRL?

Activitatea principală a MARLIDEVA SRL este Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN 0113).

Unde are sediul MARLIDEVA SRL?

MARLIDEVA SRL are sediul social la adresa Sat Blejești, Comuna Blejești, Jud. Teleorman, 147015.

MARLIDEVA SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARLIDEVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARLIDEVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARLIDEVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARLIDEVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].