ActivăSRL

MARIVAS SRL

Str. BUCURESTI Nr. -, Bl. 84, Et. P, Orş. Ţăndărei, Jud. Ialomiţa

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
2653367
Reg. Com.
J1993000819217
Înființată
12 octombrie 1993
Vechime
33 de ani
Cifra de afaceri 2025
73 mii lei
Profit net 2025
59 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.01.1993

Rezumat

Pe scurt

MARIVAS SRL (CUI 2653367) este o societate cu răspundere limitată activă din Țăndărei, județul Ialomița, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 73.200 lei (-1,6% față de 2024) și un profit net de 59.358 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2653367
Nr. Reg. Com.
J1993000819217
EUID
ROONRC.J21/819/1993
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
12 octombrie 1993
Vechime
33 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. BUCURESTI Nr. -, Bl. 84, Et. P, Orş. Ţăndărei, Jud. Ialomiţa

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • NEDE••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-1,6% față de 2024

73.200 RON

2024: 74.400 RON

020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 38.066 RONAnul 2017: 37.217 RONAnul 2018: 36.000 RONAnul 2019: 36.000 RONAnul 2020: 49.500 RONAnul 2021: 61.750 RONAnul 2022: 71.120 RONAnul 2023: 74.400 RONAnul 2024: 74.400 RONAnul 2025: 73.200 RON

Profit net 2025

-3,1% față de 2024

59.358 RON

2024: 61.246 RON

020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 33.497 RONAnul 2017: 33.469 RONAnul 2018: 31.248 RONAnul 2019: 32.017 RONAnul 2020: 44.532 RONAnul 2021: 57.589 RONAnul 2022: 35.574 RONAnul 2023: 61.521 RONAnul 2024: 61.246 RONAnul 2025: 59.358 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    71 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    62 mii lei
    Profit net
    58 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    36 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    36 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    37 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    38 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
81%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 81,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,70Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,70 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
16%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

16% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/819/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARIVAS SRL

Este MARIVAS SRL activă?

Da. MARIVAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARIVAS SRL?

Cifra de afaceri a MARIVAS SRL în 2025 a fost de 73.200 lei, în scădere cu 1,6% față de 2024.

Ce profit a avut MARIVAS SRL în 2025?

În 2025, MARIVAS SRL a înregistrat un profit net de 59.358 lei.

Ce activitate are MARIVAS SRL?

Activitatea principală a MARIVAS SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul MARIVAS SRL?

MARIVAS SRL are sediul social la adresa Str. BUCURESTI Nr. -, Bl. 84, Et. P, Orș. Țăndărei, Jud. Ialomița.

MARIVAS SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARIVAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARIVAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARIVAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARIVAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].