ActivăSRL

MARIUSTRANS SRL

Com. SITA BUZAULUI Nr. 415, Sat Sita Buzăului Com. Sita Buzăului, Jud. Covasna, 527155

CAEN 220: Exploatarea forestieră

CUI
16668481
Reg. Com.
J2004000302140
Înființată
10 august 2004
Vechime
22 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
15,8 mil. lei
Profit net 2025
844 mii lei
Angajați 2025
25

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.08.2004

Rezumat

Pe scurt

MARIUSTRANS SRL (CUI 16668481) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Sita Buzăului, județul Covasna, înființată în 2004. Activitatea principală este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15,8 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 843.815 lei, cu 25 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16668481
Nr. Reg. Com.
J2004000302140
EUID
ROONRC.J2004000302140
Cod CAEN principal
220 - Exploatarea forestieră
Data înființării
10 august 2004
Vechime
22 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Com. SITA BUZAULUI Nr. 415, Sat Sita Buzăului Com. Sita Buzăului, Jud. Covasna, 527155

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+14,4% față de 2024

15.806.918 RON

2024: 13.813.092 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 245.591 RONAnul 2017: 1.012.054 RONAnul 2018: 1.560.921 RONAnul 2019: 3.929.975 RONAnul 2020: 2.799.944 RONAnul 2021: 6.732.252 RONAnul 2022: 12.470.246 RONAnul 2023: 14.668.505 RONAnul 2024: 13.813.092 RONAnul 2025: 15.806.918 RON

Profit net 2025

-8,6% față de 2024

843.815 RON

2024: 922.805 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -98.401 RONAnul 2017: 4.313 RONAnul 2018: 166.294 RONAnul 2019: 646.305 RONAnul 2020: 221.995 RONAnul 2021: 1.903.602 RONAnul 2022: 1.306.292 RONAnul 2023: 3.477.705 RONAnul 2024: 922.805 RONAnul 2025: 843.815 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    15,8 mil. lei
    Profit net
    844 mii lei
    Angajați
    25
  • 2024

    Cifra de afaceri
    13,8 mil. lei
    Profit net
    923 mii lei
    Angajați
    17
  • 2023

    Cifra de afaceri
    14,7 mil. lei
    Profit net
    3,5 mil. lei
    Angajați
    13
  • 2022

    Cifra de afaceri
    12,5 mil. lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2021

    Cifra de afaceri
    6,7 mil. lei
    Profit net
    1,9 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    222 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    646 mii lei
    Angajați
    8
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    166 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    246 mii lei
    Profit net
    -98 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,31Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,31 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
28%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Covasna cu nr. J14/302/2004.

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARIUSTRANS SRL

Este MARIUSTRANS SRL activă?

Da. MARIUSTRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARIUSTRANS SRL?

Cifra de afaceri a MARIUSTRANS SRL în 2025 a fost de 15.806.918 lei (15,8 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut MARIUSTRANS SRL în 2025?

În 2025, MARIUSTRANS SRL a înregistrat un profit net de 843.815 lei.

Ce activitate are MARIUSTRANS SRL?

Activitatea principală a MARIUSTRANS SRL este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

Unde are sediul MARIUSTRANS SRL?

MARIUSTRANS SRL are sediul social la adresa Com. SITA BUZAULUI Nr. 415, Sat Sita Buzăului Com. Sita Buzăului, Jud. Covasna, 527155.

MARIUSTRANS SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARIUSTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARIUSTRANS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARIUSTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARIUSTRANS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].