ActivăSRL

MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.

Sat Cioceni Com. Albeşti-Paleologu, Jud. Prahova, 107012

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
29554098
Reg. Com.
J29/82/2012
Înființată
18 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2018
105 mii lei
Profit net 2018
40 mii lei
Angajați 2018
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • sediu expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.01.2012

Rezumat

Pe scurt

MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. (CUI 29554098) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cioceni, comuna Albești-Paleologu, județul Prahova, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 105.201 lei (+14% față de 2017) și un profit net de 40.329 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29554098
Nr. Reg. Com.
J29/82/2012
EUID
ROONRC.J29/82/2012
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
18 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Cioceni Com. Albeşti-Paleologu, Jud. Prahova, 107012

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GHEOR••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

+14,1% față de 2017

105.201 RON

2017: 92.235 RON

050k100k150k2012201320142015201620172018Anul 2012: 86.770 RONAnul 2013: 117.526 RONAnul 2014: 132.322 RONAnul 2015: 46.521 RONAnul 2016: 40.041 RONAnul 2017: 92.235 RONAnul 2018: 105.201 RON

Profit net 2018

-10,3% față de 2017

40.329 RON

2017: 44.935 RON

-25k025k50k75k100k2012201320142015201620172018Anul 2012: 48 RONAnul 2013: 84.916 RONAnul 2014: 79.432 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: -7.147 RONAnul 2017: 44.935 RONAnul 2018: 40.329 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    105 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    92 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    40 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    132 mii lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    3
  • 2012

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    48 lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăBun
38%Față de anul anterior: în scădere
20142015201620172018

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 38,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
195,58Față de anul anterior: în creștere
20142015201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 195,58 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
0,5%Față de anul anterior: în scădere
20142015201620172018

0,5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/82/2012, sub denumirea MARGHEMIT CONSTRUCT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.

Este MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. în 2018 a fost de 105.201 lei, în creștere cu 14% față de 2017.

Ce profit a avut MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. în 2018?

În 2018, MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 40.329 lei.

Ce activitate are MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.?

MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Sat Cioceni Com. Albești-Paleologu, Jud. Prahova, 107012.

MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARGHEMIT CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].