ActivăSRL

MARG CONSTRUCT SRL

, Sat Baciu Com. Blejeşti, Jud. Teleorman, 147016

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
24548834
Reg. Com.
J34/857/2008
Înființată
2 octombrie 2008
Vechime
18 ani
Cifra de afaceri 2025
792 mii lei
Profit net 2025
209 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 28.01.2011

Rezumat

Pe scurt

MARG CONSTRUCT SRL (CUI 24548834) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Baciu, comuna Blejești, județul Teleorman, înființată în 2008. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 791.725 lei (+38% față de 2024) și un profit net de 209.410 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24548834
Nr. Reg. Com.
J34/857/2008
EUID
ROONRC.J34/857/2008
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
2 octombrie 2008
Vechime
18 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Baciu Com. Blejeşti, Jud. Teleorman, 147016

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0766••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CO••• LILI••• LEN•••
  • CO••• PETR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+37,7% față de 2024

791.725 RON

2024: 574.951 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 289.328 RONAnul 2017: 474.050 RONAnul 2018: 546.894 RONAnul 2019: 278.279 RONAnul 2020: 442.337 RONAnul 2021: 337.103 RONAnul 2022: 411.796 RONAnul 2023: 363.120 RONAnul 2024: 574.951 RONAnul 2025: 791.725 RON

Profit net 2025

+1078,8% față de 2024

209.410 RON

2024: 17.764 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 104.556 RONAnul 2017: 24.577 RONAnul 2018: 47.794 RONAnul 2019: 16.821 RONAnul 2020: 105.539 RONAnul 2021: 5.501 RONAnul 2022: 7.306 RONAnul 2023: -95.363 RONAnul 2024: 17.764 RONAnul 2025: 209.410 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    792 mii lei
    Profit net
    209 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    575 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    363 mii lei
    Profit net
    -95 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    412 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    337 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    442 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    278 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    547 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    474 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    289 mii lei
    Profit net
    105 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
26%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,97Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Teleorman cu nr. J34/857/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARG CONSTRUCT SRL

Este MARG CONSTRUCT SRL activă?

Da. MARG CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARG CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MARG CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 791.725 lei, în creștere cu 38% față de 2024.

Ce profit a avut MARG CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, MARG CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 209.410 lei.

Ce activitate are MARG CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MARG CONSTRUCT SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul MARG CONSTRUCT SRL?

MARG CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa , Sat Baciu Com. Blejești, Jud. Teleorman, 147016.

MARG CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARG CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARG CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARG CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARG CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].