ActivăSA

MARCONS SA

Bld. Regele Mihai I Nr. 27, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430051

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
2943190
Reg. Com.
J1991000108249
Înființată
22 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
4,2 mil. lei
Profit net 2025
981 mii lei
Angajați 2025
14

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 01.02.1993

Rezumat

Pe scurt

MARCONS SA (CUI 2943190) este o societate pe acțiuni activă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,25 mil. lei (+1,7% față de 2024) și un profit net de 980.704 lei, cu 14 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2943190
Nr. Reg. Com.
J1991000108249
EUID
ROONRC.J1991000108249
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
22 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Bld. Regele Mihai I Nr. 27, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430051

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (7)
  • C••• LI•••
  • GHER••• COR•••
  • HO••• I••• GHEOR•••
  • ••• GHEOR•••
  • LIBOT••• •••
  • NA••• LI••• IUL•••
  • OL••• SA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+1,7% față de 2024

4.245.783 RON

2024: 4.173.980 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.649.671 RONAnul 2017: 3.804.550 RONAnul 2018: 4.018.581 RONAnul 2019: 4.068.231 RONAnul 2020: 3.381.832 RONAnul 2021: 3.797.747 RONAnul 2022: 4.071.708 RONAnul 2023: 3.748.910 RONAnul 2024: 4.173.980 RONAnul 2025: 4.245.783 RON

Profit net 2025

+1,0% față de 2024

980.704 RON

2024: 970.812 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 360.253 RONAnul 2017: 588.280 RONAnul 2018: 1.021.282 RONAnul 2019: 891.073 RONAnul 2020: 474.163 RONAnul 2021: 1.496.876 RONAnul 2022: 1.867.480 RONAnul 2023: 987.176 RONAnul 2024: 970.812 RONAnul 2025: 980.704 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    981 mii lei
    Angajați
    14
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    971 mii lei
    Angajați
    15
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    987 mii lei
    Angajați
    16
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    1,9 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    16
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    474 mii lei
    Angajați
    26
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    891 mii lei
    Angajați
    26
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    588 mii lei
    Angajați
    26
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    360 mii lei
    Angajați
    26

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,75Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,75 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
5,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

5,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  3. 2025

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  4. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2018

    Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  6. 2017

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1991 - 2010)
  1. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Maramureș cu nr. J24/108/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARCONS SA

Este MARCONS SA activă?

Da. MARCONS SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARCONS SA?

Cifra de afaceri a MARCONS SA în 2025 a fost de 4.245.783 lei (4,25 mil. lei), în creștere cu 1,7% față de 2024.

Ce profit a avut MARCONS SA în 2025?

În 2025, MARCONS SA a înregistrat un profit net de 980.704 lei.

Ce activitate are MARCONS SA?

Activitatea principală a MARCONS SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul MARCONS SA?

MARCONS SA are sediul social la adresa Bld. Regele Mihai I Nr. 27, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureș, 430051.

MARCONS SA este plătitoare de TVA?

Da. MARCONS SA este înregistrată în scopuri de TVA.

MARCONS SA are datorii la ANAF?

Nu. MARCONS SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARCONS SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].