Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MARCOLINI 98 SRL (CUI 11035217) este o societate cu răspundere limitată activă din Constanța, înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil. lei (+3,1% față de 2024) și un profit net de 384.393 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.481.983 lei |
| 2017 | 2.732.341 lei |
| 2018 | 2.791.984 lei |
| 2019 | 2.978.775 lei |
| 2020 | 2.155.316 lei |
| 2021 | 2.592.970 lei |
| 2022 | 2.980.131 lei |
| 2023 | 2.876.671 lei |
| 2024 | 3.200.397 lei |
| 2025 | 3.298.701 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.298.701 | 3.200.397 | 2.876.671 | 2.980.131 | 2.592.970 | 2.155.316 | 2.978.775 | 2.791.984 | 2.732.341 | 2.481.983 |
| Profit net | 384.393 | 231.662 | 167.357 | 84.055 | 76.501 | 30.723 | 429.258 | 366.535 | 85.952 | 30.525 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 28.833 | 23.164 | 50.694 | 81.539 | 206.524 | 273.983 | 162.140 | 203.457 | 20.874 | 384 |
| Active circulante | 1.117.450 | 1.010.929 | 1.233.846 | 1.258.840 | 1.466.141 | 1.684.859 | 1.904.269 | 2.074.504 | 2.090.882 | 1.956.344 |
| Stocuri | 649.273 | 672.364 | 923.967 | 1.008.158 | 1.329.985 | 1.510.148 | 1.690.853 | 1.798.302 | 1.777.985 | 1.745.836 |
| Creanțe | 227.385 | 203.129 | 144.772 | 122.956 | 64.185 | 56.603 | 72.533 | 130.874 | 217.873 | 148.302 |
| Datorii | 611.517 | 266.424 | 595.242 | 818.413 | 885.764 | 1.248.442 | 1.386.732 | 1.793.771 | 1.994.079 | 1.925.003 |
| Capitaluri proprii | 534.766 | 767.669 | 689.323 | 521.966 | 786.901 | 710.400 | 679.677 | 484.212 | 117.677 | 31.725 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,83 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
53% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MARCOLINI 98 SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MARCOLINI 98 SRL în 2025 a fost de 3.298.701 lei (3,3 mil. lei), în creștere cu 3,1% față de 2024.
În 2025, MARCOLINI 98 SRL a înregistrat un profit net de 384.393 lei.
Activitatea principală a MARCOLINI 98 SRL este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).
MARCOLINI 98 SRL are sediul social la adresa Str. DUILIU ZAMFIRESCU Nr. 66, Municipiul Constanța, Jud. Constanța, 8700.
Da. MARCOLINI 98 SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MARCOLINI 98 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].