ActivăSRL

MARCAS CONT S.R.L.

Bld. Regele Mihai I Nr. 1, Bl. corp A, Sc. III, Et. 2, Ap. 9, Mun. Arad, Jud. Arad, 310208

CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CUI
17254046
Reg. Com.
J02/329/2005
Înființată
17 februarie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
31 mii lei
Profit net 2025
14 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.02.2005

Rezumat

Pe scurt

MARCAS CONT S.R.L. (CUI 17254046) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 2005. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.750 lei (+2,2% față de 2024) și un profit net de 13.616 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17254046
Nr. Reg. Com.
J02/329/2005
EUID
ROONRC.J02/329/2005
Cod CAEN principal
6920 - Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
17 februarie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Regele Mihai I Nr. 1, Bl. corp A, Sc. III, Et. 2, Ap. 9, Mun. Arad, Jud. Arad, 310208

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PA••• CAME••• EL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,2% față de 2024

30.750 RON

2024: 30.100 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 13.400 RONAnul 2017: 13.890 RONAnul 2018: 20.320 RONAnul 2019: 20.075 RONAnul 2020: 26.440 RONAnul 2021: 26.990 RONAnul 2022: 45.190 RONAnul 2023: 34.550 RONAnul 2024: 30.100 RONAnul 2025: 30.750 RON

Profit net 2025

-16,1% față de 2024

13.616 RON

2024: 16.232 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.129 RONAnul 2017: 4.726 RONAnul 2018: 14.449 RONAnul 2019: 15.168 RONAnul 2020: 6.316 RONAnul 2021: 22.835 RONAnul 2022: 40.235 RONAnul 2023: 19.168 RONAnul 2024: 16.232 RONAnul 2025: 13.616 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    31 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    30 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    45 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    14 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
44%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 44,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,24Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,24 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
45%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/329/2005, sub denumirea MARCAS CONT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARCAS CONT S.R.L.

Este MARCAS CONT S.R.L. activă?

Da. MARCAS CONT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARCAS CONT S.R.L.?

Cifra de afaceri a MARCAS CONT S.R.L. în 2025 a fost de 30.750 lei, în creștere cu 2,2% față de 2024.

Ce profit a avut MARCAS CONT S.R.L. în 2025?

În 2025, MARCAS CONT S.R.L. a înregistrat un profit net de 13.616 lei.

Ce activitate are MARCAS CONT S.R.L.?

Activitatea principală a MARCAS CONT S.R.L. este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul MARCAS CONT S.R.L.?

MARCAS CONT S.R.L. are sediul social la adresa Bld. Regele Mihai I Nr. 1, Bl. corp A, Sc. III, Et. 2, Ap. 9, Mun. Arad, Jud. Arad, 310208.

MARCAS CONT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MARCAS CONT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MARCAS CONT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MARCAS CONT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARCAS CONT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].