ActivăSRL

MARC CONSTRUCT SRL

Str. Avram Iancu Nr. 17, Mun. Aiud, Jud. Alba, 515200

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
8786966
Reg. Com.
J01/483/1996
Înființată
11 septembrie 1996
Vechime
30 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
114 mii lei
Profit net 2025
26 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.09.1996

Rezumat

Pe scurt

MARC CONSTRUCT SRL (CUI 8786966) este o societate cu răspundere limitată activă din Aiud, județul Alba, înființată în 1996. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 113.771 lei (-79% față de 2024) și un profit net de 26.497 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8786966
Nr. Reg. Com.
J01/483/1996
EUID
ROONRC.J01/483/1996
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
11 septembrie 1996
Vechime
30 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Avram Iancu Nr. 17, Mun. Aiud, Jud. Alba, 515200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FLO••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-78,6% față de 2024

113.771 RON

2024: 530.476 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 118.322 RONAnul 2017: 97.363 RONAnul 2018: 587.342 RONAnul 2019: 2.570.787 RONAnul 2020: 896.569 RONAnul 2021: 421.847 RONAnul 2022: 409.143 RONAnul 2023: 208.185 RONAnul 2024: 530.476 RONAnul 2025: 113.771 RON

Profit net 2025

+31,5% față de 2024

26.497 RON

2024: 20.156 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -59.545 RONAnul 2017: -96.472 RONAnul 2018: 17.495 RONAnul 2019: 322.186 RONAnul 2020: -113.167 RONAnul 2021: -39.512 RONAnul 2022: 6.633 RONAnul 2023: -217.125 RONAnul 2024: 20.156 RONAnul 2025: 26.497 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    114 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    530 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    208 mii lei
    Profit net
    -217 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    409 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    422 mii lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    897 mii lei
    Profit net
    -113 mii lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    322 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    587 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    97 mii lei
    Profit net
    -96 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,25Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 25% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
87%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

87% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/483/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARC CONSTRUCT SRL

Este MARC CONSTRUCT SRL activă?

Da. MARC CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARC CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MARC CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 113.771 lei, în scădere cu 79% față de 2024.

Ce profit a avut MARC CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, MARC CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 26.497 lei.

Ce activitate are MARC CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MARC CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul MARC CONSTRUCT SRL?

MARC CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Avram Iancu Nr. 17, Mun. Aiud, Jud. Alba, 515200.

MARC CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARC CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MARC CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARC CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARC CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].