ActivăSRL

MARC COM SRL

Str. Leului Nr. 7, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100133

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
6141467
Reg. Com.
J1994002137291
Înființată
31 august 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
54 mii lei
Profit net 2025
-20 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.09.1994

Rezumat

Pe scurt

MARC COM SRL (CUI 6141467) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53.703 lei (-21% față de 2024) și o pierdere netă de 19.650 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6141467
Nr. Reg. Com.
J1994002137291
EUID
ROONRC.J29/2137/1994
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
31 august 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Leului Nr. 7, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100133

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MERI••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-20,6% față de 2024

53.703 RON

2024: 67.669 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 22.999.572 RONAnul 2017: 22.244.426 RONAnul 2018: 22.341.814 RONAnul 2019: 23.271.898 RONAnul 2020: 23.190.011 RONAnul 2021: 20.037.446 RONAnul 2022: 19.468.583 RONAnul 2023: 1.713.613 RONAnul 2024: 67.669 RONAnul 2025: 53.703 RON

Profit net 2025

+73,6% față de 2024

-19.650 RON

2024: -74.437 RON

-500k0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 932.274 RONAnul 2017: 942.246 RONAnul 2018: 865.573 RONAnul 2019: 972.471 RONAnul 2020: 1.014.758 RONAnul 2021: 828.049 RONAnul 2022: 976.981 RONAnul 2023: 1.082.290 RONAnul 2024: -74.437 RONAnul 2025: -19.650 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    -74 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    19,5 mil. lei
    Profit net
    977 mii lei
    Angajați
    18
  • 2021

    Cifra de afaceri
    20,0 mil. lei
    Profit net
    828 mii lei
    Angajați
    21
  • 2020

    Cifra de afaceri
    23,2 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    23
  • 2019

    Cifra de afaceri
    23,3 mil. lei
    Profit net
    972 mii lei
    Angajați
    26
  • 2018

    Cifra de afaceri
    22,3 mil. lei
    Profit net
    866 mii lei
    Angajați
    28
  • 2017

    Cifra de afaceri
    22,2 mil. lei
    Profit net
    942 mii lei
    Angajați
    24
  • 2016

    Cifra de afaceri
    23,0 mil. lei
    Profit net
    932 mii lei
    Angajați
    25

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-37%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Firma a pierdut 36,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,20Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,20 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
27%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

27% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/2137/1994.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MARC COM SRL

Este MARC COM SRL activă?

Da. MARC COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MARC COM SRL?

Cifra de afaceri a MARC COM SRL în 2025 a fost de 53.703 lei, în scădere cu 21% față de 2024.

Ce profit a avut MARC COM SRL în 2025?

În 2025, MARC COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 19.650 lei.

Ce activitate are MARC COM SRL?

Activitatea principală a MARC COM SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul MARC COM SRL?

MARC COM SRL are sediul social la adresa Str. Leului Nr. 7, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100133.

MARC COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. MARC COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MARC COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. MARC COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MARC COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].