Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 32,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MAR DIAS SRL (CUI 5226115) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, județul Brașov, înființată în 1994. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 388.285 lei (+151% față de 2024) și un profit net de 127.675 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 63.944 lei |
| 2017 | 260.547 lei |
| 2018 | 127.405 lei |
| 2019 | 154.305 lei |
| 2020 | 110.843 lei |
| 2021 | 172.345 lei |
| 2022 | 146.102 lei |
| 2023 | 110.120 lei |
| 2024 | 154.560 lei |
| 2025 | 388.285 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 388.285 | 154.560 | 110.120 | 146.102 | 172.345 | 110.843 | 154.305 | 127.405 | 260.547 | 63.944 |
| Profit net | 127.675 | 7.922 | 254 | -162 | 43.759 | 25.681 | 25.769 | -8.501 | 38.996 | 4.617 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 114.432 | 52.137 | 21.823 | 14.731 | 10.557 | 2.812 | 2.812 | 2.812 | 47.606 | 2.812 |
| Active circulante | 59.202 | 84.524 | 67.074 | 74.170 | 151.500 | 110.461 | 88.009 | 58.541 | 72.515 | 58.998 |
| Stocuri | 7.207 | 20.384 | 17.279 | 9.405 | 109 | - | 1.452 | - | - | 671 |
| Creanțe | 43.877 | 33.319 | 24.093 | 25.277 | 34.646 | 25.259 | 8.109 | 11.153 | 39.915 | 9.871 |
| Datorii | 23.996 | 89.697 | 49.856 | 50.113 | 12.370 | 7.345 | 10.574 | 6.876 | 57.143 | 37.927 |
| Capitaluri proprii | 149.638 | 46.964 | 39.041 | 38.788 | 149.687 | 105.928 | 80.247 | 54.477 | 62.978 | 23.883 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 32,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,47 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MAR DIAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MAR DIAS SRL în 2025 a fost de 388.285 lei, în creștere cu 151% față de 2024.
În 2025, MAR DIAS SRL a înregistrat un profit net de 127.675 lei.
Activitatea principală a MAR DIAS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
MAR DIAS SRL are sediul social la adresa Liviu Rebreanu Nr. 28, Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, Jud. Brașov, 505400.
Da. MAR DIAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MAR DIAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].