Marjă netă
SlabFirma a pierdut 49,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MANZAT PROD SRL (CUI 6584952) este o societate cu răspundere limitată din satul Poplaca, Comuna Poplaca, județul Sibiu, înființată în 1994. Activitatea principală este Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011). Firma este în lichidare.
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 250.722 lei și o pierdere netă de 125.038 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 22.602.087 lei |
| 2015 | 21.150.352 lei |
| 2016 | 18.664.374 lei |
| 2017 | 19.839.814 lei |
| 2018 | 22.871.595 lei |
| 2019 | 38.100.647 lei |
| 2020 | 54.863.807 lei |
| 2021 | 61.640.662 lei |
| 2022 | 76.337.685 lei |
| 2024 | 250.722 lei |
| Indicator | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 250.722 | 76.337.685 | 61.640.662 | 54.863.807 | 38.100.647 | 22.871.595 | 19.839.814 | 18.664.374 | 21.150.352 | 22.602.087 |
| Profit net | -125.038 | 11.021 | 311.724 | 1.194.453 | 150.711 | 877.491 | 839.390 | 2.053.552 | -682.944 | -2.792.919 |
| Număr mediu de angajați | 0 | - | 70 | 65 | 65 | 65 | 68 | - | 82 | 544 |
| Active imobilizate | 7.137.387 | 7.700.533 | 7.952.008 | 7.935.101 | 8.181.434 | 8.323.083 | 8.512.941 | 9.046.040 | 9.956.103 | 11.813.165 |
| Active circulante | 453.827 | 46.534.794 | 46.368.402 | 44.597.353 | 44.867.667 | 43.443.974 | 43.063.654 | 43.640.168 | 43.428.737 | 32.910.482 |
| Stocuri | 0 | 3.308.025 | 3.510.528 | 1.927.514 | 2.166.011 | 1.620.603 | 1.092.169 | 1.062.271 | 1.160.688 | 1.015.337 |
| Creanțe | 165.092 | 42.604.466 | 42.042.111 | 41.385.542 | 41.883.071 | 41.384.470 | 41.428.488 | 42.062.230 | 41.657.688 | 31.169.340 |
| Datorii | 2.525.076 | 46.369.643 | 45.565.748 | 43.643.417 | 45.354.517 | 44.102.349 | 44.189.284 | 58.120.383 | 60.256.851 | 50.292.324 |
| Capitaluri proprii | 5.066.138 | 7.865.684 | 8.754.662 | 8.889.037 | 7.694.584 | 7.543.872 | 6.666.381 | -6.751.093 | -8.804.645 | -8.121.701 |
Firma a pierdut 49,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 18% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. MANZAT PROD SRL este în lichidare.
Cifra de afaceri a MANZAT PROD SRL în 2024 a fost de 250.722 lei.
În 2024, MANZAT PROD SRL a înregistrat o pierdere netă de 125.038 lei.
Activitatea principală a MANZAT PROD SRL este Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011).
MANZAT PROD SRL are sediul social la adresa Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Jud. Sibiu, 557185.
Da. MANZAT PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. MANZAT PROD SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].