Marjă netă
SlabFirma a pierdut 2,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MANTISFLOR S.R.L. (CUI 35280922) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2015. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN 4776).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 368.593 lei (+11% față de 2024) și o pierdere netă de 8.313 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 508.221 lei |
| 2017 | 99.671 lei |
| 2018 | 67.912 lei |
| 2019 | 95.529 lei |
| 2020 | 180.111 lei |
| 2021 | 219.283 lei |
| 2022 | 214.554 lei |
| 2023 | 184.073 lei |
| 2024 | 331.101 lei |
| 2025 | 368.593 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 368.593 | 331.101 | 184.073 | 214.554 | 219.283 | 180.111 | 95.529 | 67.912 | 99.671 | 508.221 |
| Profit net | -8.313 | 64.020 | -10.237 | 10.022 | 16.036 | 14.096 | -38.299 | -44.068 | -21.947 | 116.576 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 2 | 2 | 1.006 | 3.217 | 5.430 | 3.455 | - | - | - | - |
| Active circulante | 123.532 | 179.491 | 158.885 | 121.873 | 155.297 | 119.581 | 27.132 | 61.877 | 102.341 | 139.986 |
| Stocuri | 103.673 | 165.392 | 147.106 | 119.723 | 147.209 | 107.497 | 9.495 | 7.813 | 11.705 | 8.377 |
| Creanțe | - | - | - | - | - | 2.433 | - | - | 1.004 | - |
| Datorii | 71.149 | 68.794 | 113.212 | 68.174 | 113.833 | 92.178 | 10.371 | 6.817 | 3.213 | 18.911 |
| Capitaluri proprii | 52.385 | 110.699 | 46.679 | 56.916 | 46.894 | 30.858 | 16.761 | 55.060 | 99.128 | 121.075 |
Firma a pierdut 2,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,74 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MANTISFLOR S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MANTISFLOR S.R.L. în 2025 a fost de 368.593 lei, în creștere cu 11% față de 2024.
În 2025, MANTISFLOR S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 8.313 lei.
Activitatea principală a MANTISFLOR S.R.L. este Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN 4776).
MANTISFLOR S.R.L. are sediul social la adresa MĂRĂȘEȘTI Nr. 3, Bl. 14, Sc. A, Et. 2, Ap. 12, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea.
Da. MANTISFLOR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MANTISFLOR S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].