Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MANIU SRL (CUI 11251776) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 1998. Activitatea principală este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.732 lei (-68% față de 2024) și un profit net de 43 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 221.325 lei |
| 2017 | 118.001 lei |
| 2018 | 197.403 lei |
| 2019 | 283.198 lei |
| 2020 | 212.270 lei |
| 2021 | 214.262 lei |
| 2022 | 169.059 lei |
| 2023 | 164.004 lei |
| 2024 | 197.056 lei |
| 2025 | 63.732 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63.732 | 197.056 | 164.004 | 169.059 | 214.262 | 212.270 | 283.198 | 197.403 | 118.001 | 221.325 |
| Profit net | 43 | 957 | 1.688 | 986 | 5.334 | 19.569 | 39.650 | 34.356 | -17.987 | 35.770 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 50.000 | 50.000 | 65.671 | 67.089 | 68.506 | 70.043 | 64.965 | 64.845 | 64.845 | 64.845 |
| Active circulante | 19.340 | 23.852 | 56.279 | 40.971 | 69.094 | 56.304 | 120.948 | 65.469 | 79.343 | 195.960 |
| Stocuri | - | 215 | 215 | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 17.166 | 21.062 | 30.367 | 30.997 | 49.477 | 37.751 | 30.757 | 27.501 | 30.341 | 34.855 |
| Datorii | 144.462 | 149.017 | 198.072 | 185.870 | 216.396 | 210.477 | 289.613 | 273.664 | 321.894 | 420.524 |
| Capitaluri proprii | -75.122 | -75.165 | -76.122 | -77.810 | -78.796 | -84.130 | -103.700 | -143.350 | -177.706 | -159.719 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 13% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
208% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MANIU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MANIU SRL în 2025 a fost de 63.732 lei, în scădere cu 68% față de 2024.
În 2025, MANIU SRL a înregistrat un profit net de 43 lei.
Activitatea principală a MANIU SRL este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
MANIU SRL are sediul social la adresa Ion Maiorescu Nr. 59, Et. 2, Ap. 9, Corp A, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. MANIU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MANIU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].