RadiatăSRL

MANDALA SRL

Str. GARII Nr. 12, Municipiul Târgu Secuiesc, Jud. Covasna, 525400

CAEN 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CUI
15795673
Reg. Com.
J14/361/2003
Înființată
6 octombrie 2003
Vechime
23 de ani
Cifra de afaceri 2013
74 mii lei
Profit net 2013
-44 mii lei
Angajați 2013
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 17.11.2015

Rezumat

Pe scurt

MANDALA SRL (CUI 15795673) a fost o societate cu răspundere limitată din Târgu Secuiesc, județul Covasna, înființată în 2003 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 74.411 lei (-60% față de 2012) și o pierdere netă de 44.491 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15795673
Nr. Reg. Com.
J14/361/2003
EUID
ROONRC.J14/361/2003
Cod CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
6 octombrie 2003
Vechime
23 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. GARII Nr. 12, Municipiul Târgu Secuiesc, Jud. Covasna, 525400

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CONTINEN••• 2••• S•••
  • ••• PĂTRUN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2013, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2013

-59,8% față de 2012

74.411 RON

2012: 185.038 RON

0100k200k300k400k200820092010201120122013Anul 2008: 368.631 RONAnul 2009: 369.696 RONAnul 2010: 310.366 RONAnul 2011: 258.881 RONAnul 2012: 185.038 RONAnul 2013: 74.411 RON

Profit net 2013

-95,6% față de 2012

-44.491 RON

2012: -22.745 RON

-60k-40k-20k020k200820092010201120122013Anul 2008: 15.282 RONAnul 2009: 2.656 RONAnul 2010: -26.883 RONAnul 2011: -40.570 RONAnul 2012: -22.745 RONAnul 2013: -44.491 RON

Evoluție pe ani

  • 2013

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    -44 mii lei
    Angajați
    1
  • 2012

    Cifra de afaceri
    185 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    259 mii lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    6
  • 2010

    Cifra de afaceri
    310 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    6
  • 2009

    Cifra de afaceri
    370 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    5
  • 2008

    Cifra de afaceri
    369 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2013

Marjă netăSlab
-60%Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Firma a pierdut 59,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,03Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Activele circulante acoperă doar 2,7% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
2.468%Față de anul anterior: în creștere
20092010201120122013

2.468% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. 2015

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2014

    Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2003 - 2013)
  1. 2013

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2003

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Covasna cu nr. J14/361/2003.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MANDALA SRL

Este MANDALA SRL activă?

Nu. MANDALA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a MANDALA SRL?

Cifra de afaceri a MANDALA SRL în 2013 a fost de 74.411 lei, în scădere cu 60% față de 2012.

Ce profit a avut MANDALA SRL în 2013?

În 2013, MANDALA SRL a înregistrat o pierdere netă de 44.491 lei.

Câți angajați avea MANDALA SRL?

Conform bilanțului pe 2013, MANDALA SRL a avut în medie 1 angajat (față de 3 angajați în 2012).

Ce activitate avea MANDALA SRL?

Activitatea principală a MANDALA SRL era Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde avea sediul MANDALA SRL?

MANDALA SRL avea sediul social la adresa Str. GARII Nr. 12, Municipiul Târgu Secuiesc, Jud. Covasna, 525400.

MANDALA SRL are datorii la ANAF?

Nu. MANDALA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MANDALA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].