RadiatăSRL

MANCONSTRUCT SRL

Nr. 443, Sat Păpăuţi Com. Zagon, Jud. Covasna, 527186

CAEN 4719: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
17708843
Reg. Com.
J14/296/2005
Înființată
21 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2011
28 mii lei
Profit net 2011
-31 mii lei
Angajați 2011
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 08.03.2013

Rezumat

Pe scurt

MANCONSTRUCT SRL (CUI 17708843) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Păpăuți, comuna Zagon, județul Covasna, înființată în 2005 și radiată în 2013. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 27.807 lei (-82% față de 2010) și o pierdere netă de 30.750 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17708843
Nr. Reg. Com.
J14/296/2005
EUID
ROONRC.J14/296/2005
Cod CAEN principal
4719 - Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
21 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 443, Sat Păpăuţi Com. Zagon, Jud. Covasna, 527186

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • O••• I••• AL•••
  • W••• •• MANAGEM••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2011, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2011

-82,1% față de 2010

27.807 RON

2010: 155.027 RON

050k100k150k200k2008200920102011Anul 2008: 175.846 RONAnul 2009: 91.592 RONAnul 2010: 155.027 RONAnul 2011: 27.807 RON

Profit net 2011

-356,1% față de 2010

-30.750 RON

2010: -6.742 RON

-40k-20k020k2008200920102011Anul 2008: 16.958 RONAnul 2009: -34.467 RONAnul 2010: -6.742 RONAnul 2011: -30.750 RON

Evoluție pe ani

  • 2011

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2009

    Cifra de afaceri
    92 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    4
  • 2008

    Cifra de afaceri
    176 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2011

Marjă netăSlab
-111%Față de anul anterior: în scădere
2008200920102011

Firma a pierdut 110,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,10Față de anul anterior: în scădere
2008200920102011

Activele circulante acoperă doar 10% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
480%Față de anul anterior: în creștere
2008200920102011

480% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2013

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Covasna cu nr. J14/296/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MANCONSTRUCT SRL

Este MANCONSTRUCT SRL activă?

Nu. MANCONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2013.

Care este cifra de afaceri a MANCONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MANCONSTRUCT SRL în 2011 a fost de 27.807 lei, în scădere cu 82% față de 2010.

Ce profit a avut MANCONSTRUCT SRL în 2011?

În 2011, MANCONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 30.750 lei.

Câți angajați avea MANCONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2011, MANCONSTRUCT SRL a avut în medie 2 angajați (față de 1 angajat în 2010).

Ce activitate avea MANCONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MANCONSTRUCT SRL era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Unde avea sediul MANCONSTRUCT SRL?

MANCONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Nr. 443, Sat Păpăuți Com. Zagon, Jud. Covasna, 527186.

MANCONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MANCONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MANCONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].