RadiatăSRL

MALTINS CONSTRUCT SRL

Aleea Romaniţei Nr. 2, Bl. 22, Sc. B, Et. P, Ap. 24, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100086

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
34777541
Reg. Com.
J29/1010/2015
Înființată
15 iulie 2015
Vechime
11 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2018
352 mii lei
Profit net 2018
234 mii lei
Angajați 2018
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 29.05.2020

Rezumat

Pe scurt

MALTINS CONSTRUCT SRL (CUI 34777541) a fost o societate cu răspundere limitată din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2015 și radiată în 2020. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 352.201 lei (+655% față de 2017) și un profit net de 234.115 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
34777541
Nr. Reg. Com.
J29/1010/2015
EUID
ROONRC.J29/1010/2015
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
15 iulie 2015
Vechime
11 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Romaniţei Nr. 2, Bl. 22, Sc. B, Et. P, Ap. 24, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100086

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAR••• FLO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

+654,5% față de 2017

352.201 RON

2017: 46.677 RON

0100k200k300k400k2015201620172018Anul 2015: 7.779 RONAnul 2016: 12.404 RONAnul 2017: 46.677 RONAnul 2018: 352.201 RON

Profit net 2018

+1193,1% față de 2017

234.115 RON

2017: 18.105 RON

-100k0100k200k300k2015201620172018Anul 2015: 1 RONAnul 2016: -18.742 RONAnul 2017: 18.105 RONAnul 2018: 234.115 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    352 mii lei
    Profit net
    234 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăBun
66%Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 66,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
40,47Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 40,47 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
2,5%Față de anul anterior: în scădere
2015201620172018

2,5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2019

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2015 - 2018)
  1. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/1010/2015.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MALTINS CONSTRUCT SRL

Este MALTINS CONSTRUCT SRL activă?

Nu. MALTINS CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a MALTINS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MALTINS CONSTRUCT SRL în 2018 a fost de 352.201 lei, în creștere cu 655% față de 2017.

Ce profit a avut MALTINS CONSTRUCT SRL în 2018?

În 2018, MALTINS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 234.115 lei.

Câți angajați avea MALTINS CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2018, MALTINS CONSTRUCT SRL a avut în medie 2 angajați (față de 3 angajați în 2017).

Ce activitate avea MALTINS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MALTINS CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul MALTINS CONSTRUCT SRL?

MALTINS CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Aleea Romaniței Nr. 2, Bl. 22, Sc. B, Et. P, Ap. 24, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100086.

MALTINS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MALTINS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MALTINS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].