ActivăSRL

MAIN GLASS SM&SM S.R.L.

Spl. Independenţei Nr. 273, Et. 3, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60042

CAEN 4531: Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CUI
35873954
Reg. Com.
J40/12177/2019
Înființată
28 martie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2017
219 mii lei
Profit net 2017
-26 mii lei
Angajați 2017
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • sediu expirat

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2019

Rezumat

Pe scurt

MAIN GLASS SM&SM S.R.L. (CUI 35873954) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 218.855 lei (-0% față de 2016) și o pierdere netă de 26.188 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35873954
Nr. Reg. Com.
J40/12177/2019
EUID
ROONRC.J40/12177/2019
Cod CAEN principal
4531 - Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
28 martie 2016
Înmatricularea actuală
13 septembrie 2019
Vechime
10 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Spl. Independenţei Nr. 273, Et. 3, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60042

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • FO••• EVE•••
  • REINV••• BUSIN••• VIS••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-0,0% față de 2016

218.855 RON

2016: 218.872 RON

0100k200k300k20162017Anul 2016: 218.872 RONAnul 2017: 218.855 RON

Profit net 2017

-150,2% față de 2016

-26.188 RON

2016: 52.127 RON

-40k-20k020k40k60k20162017Anul 2016: 52.127 RONAnul 2017: -26.188 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-12%Față de anul anterior: în scădere
20162017

Firma a pierdut 12 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,42Față de anul anterior: în scădere
20162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,42 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în creștere
20162017

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2019

    Mutarea sediului în alt județ

    Satu Mare → București. Nr. Reg. Com. nou: J40/12177/2019.

  3. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/331/2016, sub denumirea MAIN GLASS SM&SM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAIN GLASS SM&SM S.R.L.

Este MAIN GLASS SM&SM S.R.L. activă?

Da. MAIN GLASS SM&SM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAIN GLASS SM&SM S.R.L.?

Cifra de afaceri a MAIN GLASS SM&SM S.R.L. în 2017 a fost de 218.855 lei, în scădere cu 0% față de 2016.

Ce profit a avut MAIN GLASS SM&SM S.R.L. în 2017?

În 2017, MAIN GLASS SM&SM S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 26.188 lei.

Ce activitate are MAIN GLASS SM&SM S.R.L.?

Activitatea principală a MAIN GLASS SM&SM S.R.L. este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

Unde are sediul MAIN GLASS SM&SM S.R.L.?

MAIN GLASS SM&SM S.R.L. are sediul social la adresa Spl. Independenței Nr. 273, Et. 3, Sector 6 Mun. București, Jud. București, 60042.

MAIN GLASS SM&SM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MAIN GLASS SM&SM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MAIN GLASS SM&SM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MAIN GLASS SM&SM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAIN GLASS SM&SM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].