LichidareSRL

MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.

Str. Brăiliţa Nr. 20, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31457

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
30683681
Reg. Com.
J40/10720/2012
Înființată
19 septembrie 2012
Vechime
14 ani
Cifra de afaceri 2017
16 mii lei
Profit net 2017
259 mii lei
Angajați 2017
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • faliment
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014
  • sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.09.2012

Rezumat

Pe scurt

MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. (CUI 30683681) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma este în lichidare.

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 15.724 lei (-88% față de 2016) și un profit net de 258.648 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30683681
Nr. Reg. Com.
J40/10720/2012
EUID
ROONRC.J40/10720/2012
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
19 septembrie 2012
Vechime
14 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Brăiliţa Nr. 20, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31457

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PROACT••• INSOLVE••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-88,1% față de 2016

15.724 RON

2016: 132.235 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil201220132014201520162017Anul 2012: 0 RONAnul 2013: 76.613 RONAnul 2014: 1.464.513 RONAnul 2015: 7.434.244 RONAnul 2016: 132.235 RONAnul 2017: 15.724 RON

Profit net 2017

+11,4% față de 2016

258.648 RON

2016: 232.250 RON

-200k0200k400k600k201220132014201520162017Anul 2012: -31.938 RONAnul 2013: 561.168 RONAnul 2014: -112.209 RONAnul 2015: 4 RONAnul 2016: 232.250 RONAnul 2017: 258.648 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    16 mii lei
    Profit net
    259 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    132 mii lei
    Profit net
    232 mii lei
    Angajați
    6
  • 2015

    Cifra de afaceri
    7,4 mil. lei
    Profit net
    4 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    -112 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    561 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -32 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
1.645%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1.644,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,42Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Activele circulante acoperă doar 42% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
105%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

105% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari.

  3. Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari.

  4. Stare nouă la ONRC: Faliment

  5. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  6. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

Vezi toată cronologia (8 evenimente în plus, 2012 - 2024)
  1. 2024

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2019

    Stare nouă la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

  4. 2018

    Schimbarea denumirii

    ORFEAS DEVELOPMENT SRL → MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.

  5. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  7. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  8. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/10720/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.

Este MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. activă?

Nu. MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.?

Cifra de afaceri a MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. în 2017 a fost de 15.724 lei, în scădere cu 88% față de 2016.

Ce profit a avut MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. în 2017?

În 2017, MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. a înregistrat un profit net de 258.648 lei.

Ce activitate are MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.?

Activitatea principală a MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.?

MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Brăilița Nr. 20, Sector 3 Mun. București, Jud. București, 31457.

MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAGNI CONCEPT & BUSINESS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].