Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MAGNA SRL (CUI 8268328) este o societate cu răspundere limitată activă din Caracal, județul Olt, înființată în 1996. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,17 mil. lei (-12% față de 2024) și un profit net de 3.804 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 844.104 lei |
| 2017 | 790.598 lei |
| 2018 | 957.348 lei |
| 2019 | 1.098.026 lei |
| 2020 | 1.354.088 lei |
| 2021 | 1.612.860 lei |
| 2022 | 1.553.446 lei |
| 2023 | 1.438.917 lei |
| 2024 | 1.338.276 lei |
| 2025 | 1.172.746 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.172.746 | 1.338.276 | 1.438.917 | 1.553.446 | 1.612.860 | 1.354.088 | 1.098.026 | 957.348 | 790.598 | 844.104 |
| Profit net | 3.804 | 35.703 | 31.664 | 56.979 | 91.749 | 31.842 | -66.594 | -4.900 | 243 | 9.319 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 64.429 | 64.255 | 67.300 | 70.869 | 73.389 | 75.909 | 78.429 | 80.949 | 83.469 | 85.989 |
| Active circulante | 602.440 | 551.453 | 526.082 | 477.991 | 447.052 | 348.106 | 338.198 | 357.490 | 361.368 | 345.928 |
| Stocuri | 387.911 | 310.734 | 315.002 | 281.703 | 302.959 | 328.002 | 235.266 | 293.544 | 294.386 | 248.402 |
| Creanțe | 179.935 | 228.774 | 182.927 | 184.817 | 132.583 | 19.020 | 101.576 | 55.159 | 57.338 | 92.340 |
| Datorii | 117.594 | 68.082 | 81.459 | 68.601 | 67.161 | 62.484 | 86.937 | 42.155 | 43.653 | 30.976 |
| Capitaluri proprii | 551.430 | 547.626 | 511.923 | 480.259 | 453.280 | 361.531 | 329.690 | 396.284 | 401.184 | 400.941 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MAGNA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MAGNA SRL în 2025 a fost de 1.172.746 lei (1,17 mil. lei), în scădere cu 12% față de 2024.
În 2025, MAGNA SRL a înregistrat un profit net de 3.804 lei.
Activitatea principală a MAGNA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
MAGNA SRL are sediul social la adresa B-dul NICOLAE TITULESCU Nr. 80, Municipiul Caracal, Jud. Olt, 235200.
Da. MAGNA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. MAGNA SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].