MAGIC EYES SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.07.2007
Str. GIUSEPPE GARIBALDI Nr. 17, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400 8009, Alte activități de protecție n.c.a.

Prezentare

Pe scurt

MAGIC EYES SRL (CUI 22140390) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2007. Activitatea principală este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.262 lei (-8,6% față de 2024) și o pierdere netă de 716 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
107,3 miilei
−8,6%, față de 2024
Profit net 2025
−716lei
−104,9%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-0,7%
Capital social
300lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201690.005 lei
2017132.603 lei
2018153.031 lei
201995.790 lei
202041.682 lei
202196.998 lei
202297.011 lei
2023128.744 lei
2024117.306 lei
2025107.262 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri107.262117.306128.74497.01196.99841.68295.790153.031132.60390.005
Profit net-71614.57610.815-8.7703.3011.3243.5738.71627.2812.221
Număr mediu de angajați111001-11-
Active imobilizate12.014250250250------
Active circulante32.04749.60652.63743.90822.12731.97026.27746.56469.11230.343
Stocuri----------
Creanțe14.68511.68621.3059.7284358.65415.03119.35034.6272.883
Datorii44.47734.98050.54252.62811.55024.52120.15218.81218.5767.089
Capitaluri proprii-41614.8762.345-8.47010.5777.4496.12527.75250.53623.254
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-0,7% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 0,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,72 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 72% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
101% Față de anul anterior: în creștere

101% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.07.2007

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
22140390
Nr. Reg. Com.
J2007001242327
EUID
ROONRC.J2007001242327
Cod CAEN principal
8009, Alte activități de protecție n.c.a.
Data înființării
18 iulie 2007
Vechime
19 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
300 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. GIUSEPPE GARIBALDI Nr. 17, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400
Domiciliu fiscal
Str. Giuseppe Garibaldi Nr. 17, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550297

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0744•••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • RĂU••• NICO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2011
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1242/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MAGIC EYES SRL

Este MAGIC EYES SRL activă?

Da. MAGIC EYES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAGIC EYES SRL?

Cifra de afaceri a MAGIC EYES SRL în 2025 a fost de 107.262 lei, în scădere cu 8,6% față de 2024.

Ce profit a avut MAGIC EYES SRL în 2025?

În 2025, MAGIC EYES SRL a înregistrat o pierdere netă de 716 lei.

Ce activitate are MAGIC EYES SRL?

Activitatea principală a MAGIC EYES SRL este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

Unde are sediul MAGIC EYES SRL?

MAGIC EYES SRL are sediul social la adresa Str. GIUSEPPE GARIBALDI Nr. 17, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.

MAGIC EYES SRL este plătitoare de TVA?

Da. MAGIC EYES SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MAGIC EYES SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAGIC EYES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAGIC EYES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].