ActivăSRL

MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.

Str. Gheorghe Doja Nr. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300195

CAEN 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CUI
31275303
Reg. Com.
J2013000495356
Înființată
25 februarie 2013
Vechime
13 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
5,2 mil. lei
Profit net 2025
495 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.02.2013

Rezumat

Pe scurt

MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. (CUI 31275303) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2013. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,25 mil. lei (+10% față de 2024) și un profit net de 494.662 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
31275303
Nr. Reg. Com.
J2013000495356
EUID
ROONRC.J2013000495356
Cod CAEN principal
4646 - Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Data înființării
25 februarie 2013
Vechime
13 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gheorghe Doja Nr. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300195

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • KALINOW••• ALD••• AGNIE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+10,3% față de 2024

5.248.927 RON

2024: 4.757.132 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.578.413 RONAnul 2017: 2.187.612 RONAnul 2018: 2.498.013 RONAnul 2019: 1.952.029 RONAnul 2020: 3.274.959 RONAnul 2021: 5.930.849 RONAnul 2022: 5.256.604 RONAnul 2023: 4.823.824 RONAnul 2024: 4.757.132 RONAnul 2025: 5.248.927 RON

Profit net 2025

+16,3% față de 2024

494.662 RON

2024: 425.455 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 141.125 RONAnul 2017: 38.236 RONAnul 2018: 395.661 RONAnul 2019: 122.521 RONAnul 2020: 858.939 RONAnul 2021: 1.859.363 RONAnul 2022: 1.697.498 RONAnul 2023: 1.107.822 RONAnul 2024: 425.455 RONAnul 2025: 494.662 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,2 mil. lei
    Profit net
    495 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    425 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    5,3 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    1,9 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    859 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    396 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    141 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,4%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,06Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
89%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

89% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Schimbarea denumirii

    MAC'S MEDICAL HANDELS GMBH AUSTRIA FILIALA TIMIȘOARA SRL → MAC'S MEDICAL SURGICAL S.R.L.

  4. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/495/2013, sub denumirea MAC'S MEDICAL SURGICAL S.R.L..

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.

Este MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. activă?

Da. MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.?

Cifra de afaceri a MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. în 2025 a fost de 5.248.927 lei (5,25 mil. lei), în creștere cu 10% față de 2024.

Ce profit a avut MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. în 2025?

În 2025, MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. a înregistrat un profit net de 494.662 lei.

Ce activitate are MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.?

Activitatea principală a MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

Unde are sediul MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.?

MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. are sediul social la adresa Str. Gheorghe Doja Nr. 11, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300195.

MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MACS MEDICAL SURGICAL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].