MACRO SYSTEMS S.R.L. Funcțiune SRL

Înființată 18.07.2023
VASILE VASILIEVICI STROESCU Nr. 2, CORP A, PARTER, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21374 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

MACRO SYSTEMS S.R.L. (CUI 48504436) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2023. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 311.777 lei (+343% față de 2024) și un profit net de 155.972 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
311,8 miilei
+342,6%, față de 2024
Profit net 2025
156 miilei
+388,0%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
50%
Capital social
200lei
Vechime
3ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2023-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20236.000 lei
202470.435 lei
2025311.777 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023
Cifra de afaceri311.77770.4356.000
Profit net155.972-54.166-9.531
Număr mediu de angajați111
Active imobilizate4.0455.716-
Active circulante424.11215.6676.428
Stocuri17.584--
Creanțe175.5869.8282.448
Datorii336.23184.88015.759
Capitaluri proprii92.475-63.497-9.331
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
50% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 50 de lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,26 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,26 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
78% Față de anul anterior: în scădere

78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.07.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
48504436
Nr. Reg. Com.
J2023013270408
EUID
ROONRC.J2023013270408
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
18 iulie 2023
Vechime
3 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
VASILE VASILIEVICI STROESCU Nr. 2, CORP A, PARTER, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21374
Domiciliu fiscal
Str. Vasile Vasilievici Stroescu Nr. 2, CORP A. PARTER. CAMERA 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21374

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0722••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NEA••• BOG••• ALEXAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/13270/2023. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MACRO SYSTEMS S.R.L.

Este MACRO SYSTEMS S.R.L. activă?

Da. MACRO SYSTEMS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MACRO SYSTEMS S.R.L.?

Cifra de afaceri a MACRO SYSTEMS S.R.L. în 2025 a fost de 311.777 lei, în creștere cu 343% față de 2024.

Ce profit a avut MACRO SYSTEMS S.R.L. în 2025?

În 2025, MACRO SYSTEMS S.R.L. a înregistrat un profit net de 155.972 lei.

Ce activitate are MACRO SYSTEMS S.R.L.?

Activitatea principală a MACRO SYSTEMS S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul MACRO SYSTEMS S.R.L.?

MACRO SYSTEMS S.R.L. are sediul social la adresa VASILE VASILIEVICI STROESCU Nr. 2, CORP A, PARTER, CAMERA 2, București Sectorul 2, Jud. București, 21374.

MACRO SYSTEMS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MACRO SYSTEMS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MACRO SYSTEMS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MACRO SYSTEMS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MACRO SYSTEMS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].