MACRO ASSISTANCE SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 10.04.2012
DIVIZIA 9 CAVALERIE, Bl. 75, Et. VII, Ap. 25, CAMERA 2, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 300261 4312, Lucrări de pregătire a terenului

Prezentare

Pe scurt

MACRO ASSISTANCE SRL (CUI 30062196) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 375.513 lei (-43% față de 2024) și un profit net de 66.465 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
375,5 miilei
−43,1%, față de 2024
Profit net 2025
66,5 miilei
+54.379,5%, față de 2024
Angajați 2025
3
−40,0%, față de 2024
Marjă netă
17,7%
Capital social
400lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201687.753 lei
201796.304 lei
2018140.454 lei
2019811.876 lei
20201.085.079 lei
2021717.310 lei
2022115.817 lei
2023455.761 lei
2024659.952 lei
2025375.513 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri375.513659.952455.761115.817717.3101.085.079811.876140.45496.30487.753
Profit net66.4651224.892-374.265195.198627.789226.52023.9886.05334.272
Număr mediu de angajați35710111110645
Active imobilizate78.293171.798260.314352.622406.292648.862767.1861.035.029140185
Active circulante1.206.6421.447.8381.455.7851.411.5201.767.6641.422.544738.001103.13262.96449.700
Stocuri863863863863863863863320320-
Creanțe1.247.8791.489.2031.495.7021.459.4041.810.3491.277.900763.274152.14028.00517.710
Datorii1.023.8541.424.7781.521.3631.560.665963.599843.633587.591857.70647.4895.357
Capitaluri proprii262.445196.224196.102191.210985.475790.277267.48840.96816.98045.893
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
18% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,18 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,18 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
80% Față de anul anterior: în scădere

80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 10.04.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
30062196
Nr. Reg. Com.
J2012000907353
EUID
ROONRC.J2012000907353
Cod CAEN principal
4312, Lucrări de pregătire a terenului
Data înființării
10 aprilie 2012
Vechime
14 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
400 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
DIVIZIA 9 CAVALERIE, Bl. 75, Et. VII, Ap. 25, CAMERA 2, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 300261
Domiciliu fiscal
Str. Divizia 9 Cavalerie, CAMERA 2, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0356••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MUNT••• ION••• SIM•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2020
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/907/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MACRO ASSISTANCE SRL

Este MACRO ASSISTANCE SRL activă?

Da. MACRO ASSISTANCE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MACRO ASSISTANCE SRL?

Cifra de afaceri a MACRO ASSISTANCE SRL în 2025 a fost de 375.513 lei, în scădere cu 43% față de 2024.

Ce profit a avut MACRO ASSISTANCE SRL în 2025?

În 2025, MACRO ASSISTANCE SRL a înregistrat un profit net de 66.465 lei.

Ce activitate are MACRO ASSISTANCE SRL?

Activitatea principală a MACRO ASSISTANCE SRL este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).

Unde are sediul MACRO ASSISTANCE SRL?

MACRO ASSISTANCE SRL are sediul social la adresa DIVIZIA 9 CAVALERIE, Bl. 75, Et. VII, Ap. 25, CAMERA 2, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș, 300261.

MACRO ASSISTANCE SRL este plătitoare de TVA?

Da. MACRO ASSISTANCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MACRO ASSISTANCE SRL are datorii la ANAF?

Nu. MACRO ASSISTANCE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MACRO ASSISTANCE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].