ActivăSRL

MACIU SRL

Str. Bucureşti Nr. 198, Mun. Călăraşi, Jud. Călăraşi, 910058

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
9145226
Reg. Com.
J1997000032511
Înființată
3 februarie 1997
Vechime
29 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
144 mii lei
Profit net 2025
1 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.02.1997

Rezumat

Pe scurt

MACIU SRL (CUI 9145226) este o societate cu răspundere limitată activă din Călărași, înființată în 1997. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 144.000 lei (-8,9% față de 2024) și un profit net de 1.214 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9145226
Nr. Reg. Com.
J1997000032511
EUID
ROONRC.J1997000032511
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
3 februarie 1997
Vechime
29 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bucureşti Nr. 198, Mun. Călăraşi, Jud. Călăraşi, 910058

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DRĂ••• GEO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-8,9% față de 2024

144.000 RON

2024: 158.000 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 125.540 RONAnul 2017: 129.400 RONAnul 2018: 136.400 RONAnul 2019: 139.229 RONAnul 2020: 140.000 RONAnul 2021: 144.000 RONAnul 2022: 144.000 RONAnul 2023: 160.000 RONAnul 2024: 158.000 RONAnul 2025: 144.000 RON

Profit net 2025

+105,8% față de 2024

1.214 RON

2024: -20.804 RON

-40k-20k020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 16.548 RONAnul 2017: -5.037 RONAnul 2018: 319 RONAnul 2019: 25.989 RONAnul 2020: 9.736 RONAnul 2021: 29.526 RONAnul 2022: 41.907 RONAnul 2023: 1.507 RONAnul 2024: -20.804 RONAnul 2025: 1.214 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    140 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    139 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    319 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    129 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    126 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
7,27Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,27 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,2%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

4,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Călărași cu nr. J51/32/1997.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MACIU SRL

Este MACIU SRL activă?

Da. MACIU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MACIU SRL?

Cifra de afaceri a MACIU SRL în 2025 a fost de 144.000 lei, în scădere cu 8,9% față de 2024.

Ce profit a avut MACIU SRL în 2025?

În 2025, MACIU SRL a înregistrat un profit net de 1.214 lei.

Ce activitate are MACIU SRL?

Activitatea principală a MACIU SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul MACIU SRL?

MACIU SRL are sediul social la adresa Str. București Nr. 198, Mun. Călărași, Jud. Călărași, 910058.

MACIU SRL este plătitoare de TVA?

Da. MACIU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MACIU SRL are datorii la ANAF?

Nu. MACIU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MACIU SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].