Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MAC CAPITAL PROPERTIES SRL (CUI 17514472) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tamași, Comuna Corbeanca, județul Ilfov, înființată în 2005. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,36 mil. lei (+48% față de 2024) și un profit net de 213.347 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 0 lei |
| 2017 | 46.239 lei |
| 2018 | - |
| 2019 | - |
| 2020 | 16.632.312 lei |
| 2021 | 25.756.031 lei |
| 2022 | 2.954.910 lei |
| 2023 | 4.678.866 lei |
| 2024 | 2.275.867 lei |
| 2025 | 3.358.499 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.358.499 | 2.275.867 | 4.678.866 | 2.954.910 | 25.756.031 | 16.632.312 | - | - | 46.239 | 0 |
| Profit net | 213.347 | 192.747 | 297.792 | 337.523 | 825.895 | 6.093.545 | -1.080.141 | -517.561 | -3.790.487 | 0 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | - |
| Active imobilizate | 31.072.365 | 33.030.109 | 33.719.833 | 30.172.978 | 28.102.597 | 9.914.135 | 20.223.431 | 15.540.162 | 9.386.638 | 7.437.812 |
| Active circulante | 10.699.733 | 8.393.020 | 7.900.775 | 13.547.433 | 11.281.979 | 17.087.132 | 2.078.573 | 1.872.160 | 113.372 | 47.163 |
| Stocuri | 846.180 | 422.099 | 459.111 | 6.187.174 | 4.763.735 | 13.088.961 | - | - | - | - |
| Creanțe | 4.426.332 | 7.921.807 | 7.358.473 | 7.268.192 | 6.323.360 | 2.980.919 | 1.501.520 | 927.990 | 92.702 | 41.030 |
| Datorii | 39.134.697 | 38.999.075 | 39.389.301 | 41.726.896 | 37.709.188 | 26.201.261 | 26.951.395 | 21.304.983 | 12.484.681 | 6.672.162 |
| Capitaluri proprii | 2.637.401 | 2.424.054 | 2.231.307 | 1.933.515 | 1.675.388 | 849.493 | -5.244.051 | -4.163.911 | -3.646.350 | 144.182 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 27% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MAC CAPITAL PROPERTIES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MAC CAPITAL PROPERTIES SRL în 2025 a fost de 3.358.499 lei (3,36 mil. lei), în creștere cu 48% față de 2024.
În 2025, MAC CAPITAL PROPERTIES SRL a înregistrat un profit net de 213.347 lei.
Activitatea principală a MAC CAPITAL PROPERTIES SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
MAC CAPITAL PROPERTIES SRL are sediul social la adresa Lisabona Nr. 22, Sat Tamași, Comuna Corbeanca, Jud. Ilfov.
Da. MAC CAPITAL PROPERTIES SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MAC CAPITAL PROPERTIES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].