Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
M & S EXTRANS SRL (CUI 4675884) este o societate cu răspundere limitată activă din Buzău, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN 4777).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 252.076 lei (+0,8% față de 2024) și un profit net de 55.679 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 70.497 lei |
| 2017 | 71.982 lei |
| 2018 | 87.372 lei |
| 2019 | 97.338 lei |
| 2020 | 104.743 lei |
| 2021 | 137.463 lei |
| 2022 | 140.252 lei |
| 2023 | 167.613 lei |
| 2024 | 250.151 lei |
| 2025 | 252.076 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 252.076 | 250.151 | 167.613 | 140.252 | 137.463 | 104.743 | 97.338 | 87.372 | 71.982 | 70.497 |
| Profit net | 55.679 | 56.181 | 62.331 | 21.283 | 41.742 | 8.990 | -20.030 | -12.560 | -2.255 | -313 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | - | - | -1.330 | 2.414 | 19.358 | 35.909 | 52.231 | 68.674 | 1.271 | 1.683 |
| Active circulante | 408.059 | 402.957 | 337.154 | 191.408 | 171.780 | 126.364 | 104.717 | 107.407 | 119.381 | 123.835 |
| Stocuri | 390.750 | 391.362 | 313.879 | 177.389 | 151.170 | 111.028 | 99.733 | 102.934 | 118.655 | 123.724 |
| Creanțe | - | 3.593 | 10.605 | - | 713 | 4.000 | - | - | - | 0 |
| Datorii | 249.551 | 300.127 | 289.175 | 209.504 | 228.103 | 240.980 | 244.645 | 243.747 | 175.758 | 178.370 |
| Capitaluri proprii | 158.508 | 102.830 | 46.649 | -15.682 | -36.965 | -78.707 | -87.697 | -67.666 | -55.106 | -52.852 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,64 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. M & S EXTRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a M & S EXTRANS SRL în 2025 a fost de 252.076 lei, în creștere cu 0,8% față de 2024.
În 2025, M & S EXTRANS SRL a înregistrat un profit net de 55.679 lei.
Activitatea principală a M & S EXTRANS SRL este Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN 4777).
M & S EXTRANS SRL are sediul social la adresa Str. MESTEACANULUI Nr. 2, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 0.
Da. M & S EXTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. M & S EXTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].