ActivăSRL

M.I.-PREST-COM S.R.L.

Str. Nicolae Bălcescu Nr. 11, Bl. 16 A, Sc. 1, Et. part., Ap. 1, Orş. Balş, Jud. Olt, 235100

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
1517103
Reg. Com.
J28/1062/1991
Înființată
18 noiembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
32 mii lei
Profit net 2025
392 lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.11.1992

Rezumat

Pe scurt

M.I.-PREST-COM S.R.L. (CUI 1517103) este o societate cu răspundere limitată activă din Balș, județul Olt, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.285 lei (-6,8% față de 2024) și un profit net de 392 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1517103
Nr. Reg. Com.
J28/1062/1991
EUID
ROONRC.J28/1062/1991
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
18 noiembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Nicolae Bălcescu Nr. 11, Bl. 16 A, Sc. 1, Et. part., Ap. 1, Orş. Balş, Jud. Olt, 235100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MIEIL••• •• MARI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-6,8% față de 2024

32.285 RON

2024: 34.629 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 124.921 RONAnul 2017: 83.444 RONAnul 2018: 76.466 RONAnul 2019: 75.514 RONAnul 2020: 52.719 RONAnul 2021: 41.986 RONAnul 2022: 54.398 RONAnul 2023: 35.776 RONAnul 2024: 34.629 RONAnul 2025: 32.285 RON

Profit net 2025

+114,2% față de 2024

392 RON

2024: 183 RON

-20k-10k010k20k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 7.563 RONAnul 2017: -5.985 RONAnul 2018: -5.708 RONAnul 2019: 2.834 RONAnul 2020: 697 RONAnul 2021: -19.360 RONAnul 2022: 19.004 RONAnul 2023: 3.403 RONAnul 2024: 183 RONAnul 2025: 392 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    32 mii lei
    Profit net
    392 lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    183 lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    36 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    42 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    53 mii lei
    Profit net
    697 lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    125 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,2%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,95Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,95 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
33%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/1062/1991, sub denumirea M.I.-PREST-COM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre M.I.-PREST-COM S.R.L.

Este M.I.-PREST-COM S.R.L. activă?

Da. M.I.-PREST-COM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a M.I.-PREST-COM S.R.L.?

Cifra de afaceri a M.I.-PREST-COM S.R.L. în 2025 a fost de 32.285 lei, în scădere cu 6,8% față de 2024.

Ce profit a avut M.I.-PREST-COM S.R.L. în 2025?

În 2025, M.I.-PREST-COM S.R.L. a înregistrat un profit net de 392 lei.

Ce activitate are M.I.-PREST-COM S.R.L.?

Activitatea principală a M.I.-PREST-COM S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul M.I.-PREST-COM S.R.L.?

M.I.-PREST-COM S.R.L. are sediul social la adresa Str. Nicolae Bălcescu Nr. 11, Bl. 16 A, Sc. 1, Et. part., Ap. 1, Orș. Balș, Jud. Olt, 235100.

M.I.-PREST-COM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. M.I.-PREST-COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

M.I.-PREST-COM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. M.I.-PREST-COM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre M.I.-PREST-COM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].