LichidareSRL

M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.

Str. MIHAI EMINESCU Nr. 47, Sat Gârbova Com. Gârbova, Jud. Alba, 517305

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
8064751
Reg. Com.
J1996000013014
Înființată
5 ianuarie 1996
Vechime
30 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
168 mii lei
Profit net 2025
-306 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • faliment
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.01.1996

Rezumat

Pe scurt

M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. (CUI 8064751) este o societate cu răspundere limitată din comuna Gârbova, județul Alba, înființată în 1996. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Firma este în lichidare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 167.917 lei (-37% față de 2024) și o pierdere netă de 306.335 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8064751
Nr. Reg. Com.
J1996000013014
EUID
ROONRC.J1996000013014
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
5 ianuarie 1996
Vechime
30 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. MIHAI EMINESCU Nr. 47, Sat Gârbova Com. Gârbova, Jud. Alba, 517305

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• •• RESTRUCTUR••• • INSOLVE••• S••• (FO••• •• INSOLVE••• IPU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-36,8% față de 2024

167.917 RON

2024: 265.800 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 62.200 RONAnul 2020: 72.400 RONAnul 2021: 124.004 RONAnul 2022: 175.550 RONAnul 2023: 236.340 RONAnul 2024: 265.800 RONAnul 2025: 167.917 RON

Profit net 2025

-504,3% față de 2024

-306.335 RON

2024: 75.771 RON

-400k-300k-200k-100k0100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -508 RONAnul 2017: -592 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 854 RONAnul 2020: 810 RONAnul 2021: 27.746 RONAnul 2022: 19.685 RONAnul 2023: 46.845 RONAnul 2024: 75.771 RONAnul 2025: -306.335 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    168 mii lei
    Profit net
    -306 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    266 mii lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    236 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    176 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    810 lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    62 mii lei
    Profit net
    854 lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -592 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -508 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-182%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 182,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,00Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 0,1% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
4.660%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

4.660% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Figurează în lista ANAF a debitorilor

  3. Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Schimbarea denumirii

    CRAMA ILIA SRL → M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 1996 - 2024)
  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/13/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.

Este M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. activă?

Nu. M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.?

Cifra de afaceri a M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. în 2025 a fost de 167.917 lei, în scădere cu 37% față de 2024.

Ce profit a avut M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. în 2025?

În 2025, M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 306.335 lei.

Ce activitate are M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.?

Activitatea principală a M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.?

M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. are sediul social la adresa Str. MIHAI EMINESCU Nr. 47, Sat Gârbova Com. Gârbova, Jud. Alba, 517305.

M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre M & D SALCA CONSTRUCTII S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].