RadiatăSRL

M C CONSTRUCT SRL

Aleea Lunca Bradului Nr. 1, Bl. H4 bis, Sc. C1, Et. 4, Ap. 18, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32715

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
4823247
Reg. Com.
J40/24403/1993
Înființată
22 octombrie 1993
Vechime
32 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2015
153 mii lei
Profit net 2015
3 lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 10.10.2016

Rezumat

Pe scurt

M C CONSTRUCT SRL (CUI 4823247) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 1993 și radiată în 2016. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2015, arată o cifră de afaceri de 153.397 lei (+6,1% față de 2014) și un profit net de 3 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4823247
Nr. Reg. Com.
J40/24403/1993
EUID
ROONRC.J40/24403/1993
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
22 octombrie 1993
Vechime
32 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Lunca Bradului Nr. 1, Bl. H4 bis, Sc. C1, Et. 4, Ap. 18, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32715

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MIR••• CRI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2015, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2015

+6,1% față de 2014

153.397 RON

2014: 144.622 RON

02 mil4 mil6 mil20082009201020112012201320142015Anul 2008: 4.523.924 RONAnul 2009: 710.900 RONAnul 2010: 237.645 RONAnul 2011: 160.017 RONAnul 2012: 208.369 RONAnul 2013: 153.847 RONAnul 2014: 144.622 RONAnul 2015: 153.397 RON

Profit net 2015

-100,0% față de 2014

3 RON

2014: 7.502 RON

-200k0200k400k600k20082009201020112012201320142015Anul 2008: 471.359 RONAnul 2009: 93.382 RONAnul 2010: 17.571 RONAnul 2011: 8.213 RONAnul 2012: 1.299 RONAnul 2013: -4.685 RONAnul 2014: 7.502 RONAnul 2015: 3 RON

Evoluție pe ani

  • 2015

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    3 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    145 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    3
  • 2013

    Cifra de afaceri
    154 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    208 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    4
  • 2011

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    4
  • 2010

    Cifra de afaceri
    238 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    7
  • 2009

    Cifra de afaceri
    711 mii lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    9
  • 2008

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    471 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2015

Marjă netăAtenție
0%Față de anul anterior: în scădere
20112012201320142015

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,73Față de anul anterior: în creștere
20112012201320142015

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,73 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
17%Față de anul anterior: în scădere
20112012201320142015

17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Stare nouă la ONRC: Lichidare

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2014

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 1993 - 1993)
  1. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/24403/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre M C CONSTRUCT SRL

Este M C CONSTRUCT SRL activă?

Nu. M C CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a M C CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a M C CONSTRUCT SRL în 2015 a fost de 153.397 lei, în creștere cu 6,1% față de 2014.

Ce profit a avut M C CONSTRUCT SRL în 2015?

În 2015, M C CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 3 lei.

Ce activitate avea M C CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a M C CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul M C CONSTRUCT SRL?

M C CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Aleea Lunca Bradului Nr. 1, Bl. H4 bis, Sc. C1, Et. 4, Ap. 18, Sector 3 Mun. București, Jud. București, 32715.

M C CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. M C CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre M C CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].