ActivăSRL

M.B. RAD CONSTRUCT SRL

Str. Voluntari Nr. 37, Sat Cristian Com. Cristian, Jud. Braşov, 507055

CAEN 2825: Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic

CUI
34681390
Reg. Com.
J2015001023086
Înființată
22 iunie 2015
Vechime
11 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
1,5 mil. lei
Profit net 2025
173 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.06.2015

Rezumat

Pe scurt

M.B. RAD CONSTRUCT SRL (CUI 34681390) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Cristian, județul Brașov, înființată în 2015. Activitatea principală este Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic (CAEN 2825).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,45 mil. lei (-5,9% față de 2024) și un profit net de 173.416 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
34681390
Nr. Reg. Com.
J2015001023086
EUID
ROONRC.J2015001023086
Cod CAEN principal
2825 - Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
Data înființării
22 iunie 2015
Vechime
11 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Voluntari Nr. 37, Sat Cristian Com. Cristian, Jud. Braşov, 507055

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BRO••• CAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-5,9% față de 2024

1.452.729 RON

2024: 1.544.581 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 315.499 RONAnul 2017: 469.154 RONAnul 2018: 967.572 RONAnul 2019: 1.177.841 RONAnul 2020: 1.166.854 RONAnul 2021: 1.734.049 RONAnul 2022: 1.875.067 RONAnul 2023: 1.762.031 RONAnul 2024: 1.544.581 RONAnul 2025: 1.452.729 RON

Profit net 2025

-27,3% față de 2024

173.416 RON

2024: 238.376 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 51.178 RONAnul 2017: 59.707 RONAnul 2018: 147.143 RONAnul 2019: 96.582 RONAnul 2020: 27.179 RONAnul 2021: 413.708 RONAnul 2022: 505.874 RONAnul 2023: 325.293 RONAnul 2024: 238.376 RONAnul 2025: 173.416 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    238 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    325 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    506 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    414 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    97 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    968 mii lei
    Profit net
    147 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    469 mii lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    315 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,55Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 55% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1023/2015.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre M.B. RAD CONSTRUCT SRL

Este M.B. RAD CONSTRUCT SRL activă?

Da. M.B. RAD CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a M.B. RAD CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a M.B. RAD CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.452.729 lei (1,45 mil. lei), în scădere cu 5,9% față de 2024.

Ce profit a avut M.B. RAD CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, M.B. RAD CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 173.416 lei.

Ce activitate are M.B. RAD CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a M.B. RAD CONSTRUCT SRL este Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic (CAEN 2825).

Unde are sediul M.B. RAD CONSTRUCT SRL?

M.B. RAD CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Voluntari Nr. 37, Sat Cristian Com. Cristian, Jud. Brașov, 507055.

M.B. RAD CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. M.B. RAD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

M.B. RAD CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. M.B. RAD CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre M.B. RAD CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].