Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LXM IMPEX SRL (CUI 27035809) este o societate cu răspundere limitată activă din Orșova, județul Mehedinți, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,78 mil. lei (-12% față de 2024) și un profit net de 123.611 lei, cu 8 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.735.681 lei |
| 2017 | 1.112.269 lei |
| 2018 | 726.090 lei |
| 2019 | 757.204 lei |
| 2020 | 805.022 lei |
| 2021 | 1.097.244 lei |
| 2022 | 1.373.776 lei |
| 2023 | 1.543.459 lei |
| 2024 | 2.010.533 lei |
| 2025 | 1.775.970 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.775.970 | 2.010.533 | 1.543.459 | 1.373.776 | 1.097.244 | 805.022 | 757.204 | 726.090 | 1.112.269 | 1.735.681 |
| Profit net | 123.611 | 189.125 | 235.089 | 201.118 | 158.910 | 49.166 | -64.207 | -193.760 | -130.299 | 60.810 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 467.672 | 425.538 | 465.322 | 345.664 | 345.267 | 345.972 | 370.413 | 403.731 | 524.258 | 587.765 |
| Active circulante | 814.739 | 615.483 | 515.783 | 390.230 | 313.583 | 243.861 | 268.974 | 235.529 | 429.875 | 552.595 |
| Stocuri | 689.397 | 586.499 | 509.882 | 384.507 | 304.995 | 242.063 | 266.471 | 206.023 | 406.351 | 523.129 |
| Creanțe | 114.557 | 6.736 | 3.971 | 3.529 | 5.371 | 415 | 211 | 22.418 | 19.694 | 25.219 |
| Datorii | 1.042.114 | 735.210 | 629.330 | 418.090 | 542.164 | 632.056 | 730.777 | 866.730 | 992.519 | 1.048.447 |
| Capitaluri proprii | 240.297 | 305.811 | 351.775 | 317.804 | 116.686 | -42.223 | -91.390 | -227.470 | -38.386 | 91.913 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 78% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LXM IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LXM IMPEX SRL în 2025 a fost de 1.775.970 lei (1,78 mil. lei), în scădere cu 12% față de 2024.
În 2025, LXM IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 123.611 lei.
Activitatea principală a LXM IMPEX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
LXM IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. BRADULUI Nr. 1, Sc. C, Et. 2, Ap. 11, Municipiul Orșova, Jud. Mehedinți, 0.
Da. LXM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. LXM IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].