ActivăSRL

LUMAN COMP SRL

Str. MOLDOVEI Nr. 41, Municipiul Arad, Jud. Arad

CAEN 2553: Operațiuni de mecanică generală

CUI
18732173
Reg. Com.
J2006001027024
Înființată
2 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
65 mii lei
Profit net 2025
30 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 02.06.2006

Rezumat

Pe scurt

LUMAN COMP SRL (CUI 18732173) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 2006. Activitatea principală este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65.211 lei (-5,2% față de 2024) și un profit net de 29.947 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18732173
Nr. Reg. Com.
J2006001027024
EUID
ROONRC.J2006001027024
Cod CAEN principal
2553 - Operațiuni de mecanică generală
Data înființării
2 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. MOLDOVEI Nr. 41, Municipiul Arad, Jud. Arad

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • LUPE••• LUC•••
  • LUPE••• MANO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-5,2% față de 2024

65.211 RON

2024: 68.756 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 91.829 RONAnul 2017: 72.814 RONAnul 2018: 78.350 RONAnul 2019: 60.515 RONAnul 2020: 47.747 RONAnul 2021: 67.397 RONAnul 2022: 60.007 RONAnul 2023: 71.165 RONAnul 2024: 68.756 RONAnul 2025: 65.211 RON

Profit net 2025

+91,5% față de 2024

29.947 RON

2024: 15.635 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 48.993 RONAnul 2017: 21.862 RONAnul 2018: 23.547 RONAnul 2019: 14.228 RONAnul 2020: 6.712 RONAnul 2021: 18.074 RONAnul 2022: 16.182 RONAnul 2023: 22.348 RONAnul 2024: 15.635 RONAnul 2025: 29.947 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    71 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    60 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    61 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    92 mii lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
46%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 45,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
7,76Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,76 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
10%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

10% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/1027/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre LUMAN COMP SRL

Este LUMAN COMP SRL activă?

Da. LUMAN COMP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a LUMAN COMP SRL?

Cifra de afaceri a LUMAN COMP SRL în 2025 a fost de 65.211 lei, în scădere cu 5,2% față de 2024.

Ce profit a avut LUMAN COMP SRL în 2025?

În 2025, LUMAN COMP SRL a înregistrat un profit net de 29.947 lei.

Ce activitate are LUMAN COMP SRL?

Activitatea principală a LUMAN COMP SRL este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

Unde are sediul LUMAN COMP SRL?

LUMAN COMP SRL are sediul social la adresa Str. MOLDOVEI Nr. 41, Municipiul Arad, Jud. Arad.

LUMAN COMP SRL este plătitoare de TVA?

Da. LUMAN COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

LUMAN COMP SRL are datorii la ANAF?

Nu. LUMAN COMP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LUMAN COMP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].