Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LUCAS PRO SRL (CUI 17830823) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 102.759 lei (+112% față de 2024) și un profit net de 5.671 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 10.660 lei |
| 2017 | 1.615 lei |
| 2018 | 20.875 lei |
| 2019 | 12.000 lei |
| 2020 | 70.094 lei |
| 2021 | 63.805 lei |
| 2022 | 41.209 lei |
| 2023 | 11.908 lei |
| 2024 | 48.420 lei |
| 2025 | 102.759 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 102.759 | 48.420 | 11.908 | 41.209 | 63.805 | 70.094 | 12.000 | 20.875 | 1.615 | 10.660 |
| Profit net | 5.671 | 17.583 | 1.871 | 1.141 | 21.106 | 17.680 | -9.796 | -18.284 | -25.881 | -4.728 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 0 | - | - | - | - | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 100 | 100 | 100 | 100 | - | 7.019 | 13.768 | 15.504 | 20.671 | 25.838 |
| Active circulante | 29.568 | 25.368 | 10.287 | 18.594 | 28.570 | 32.154 | 12.588 | 12.412 | 385 | 1.971 |
| Stocuri | 88 | - | 4.714 | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 3.716 | 2.904 | - | 5.596 | - | - | 454 | 592 | 320 | 1.672 |
| Datorii | 23.757 | 25.228 | 7.135 | 17.313 | 28.330 | 44.139 | 49.002 | 70.618 | 45.474 | 26.346 |
| Capitaluri proprii | 5.911 | 240 | 3.252 | 1.381 | 240 | -4.966 | -22.646 | -42.702 | -24.418 | 1.463 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,24 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LUCAS PRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LUCAS PRO SRL în 2025 a fost de 102.759 lei, în creștere cu 112% față de 2024.
În 2025, LUCAS PRO SRL a înregistrat un profit net de 5.671 lei.
Activitatea principală a LUCAS PRO SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
LUCAS PRO SRL are sediul social la adresa Str. PATRIOȚILOR Nr. 2, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.
Da. LUCAS PRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LUCAS PRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].