ActivăSRL

LUCADE CONSTRUCT SRL

Str. Câmpului Nr. 19D, Orş. Breaza, Jud. Prahova

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
17348086
Reg. Com.
J29/586/2005
Înființată
11 martie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
244 mii lei
Profit net 2025
-23 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 15.07.2010

Rezumat

Pe scurt

LUCADE CONSTRUCT SRL (CUI 17348086) este o societate cu răspundere limitată activă din Breaza, județul Prahova, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 244.066 lei (+33% față de 2024) și o pierdere netă de 23.280 lei, cu 4 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17348086
Nr. Reg. Com.
J29/586/2005
EUID
ROONRC.J29/586/2005
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
11 martie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Câmpului Nr. 19D, Orş. Breaza, Jud. Prahova

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DA••• LUC••• GEO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+32,9% față de 2024

244.066 RON

2024: 183.680 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.300 RONAnul 2017: 96.080 RONAnul 2018: 28.000 RONAnul 2019: 99.950 RONAnul 2020: 65.900 RONAnul 2021: 244.500 RONAnul 2022: 179.824 RONAnul 2023: 154.970 RONAnul 2024: 183.680 RONAnul 2025: 244.066 RON

Profit net 2025

+39,7% față de 2024

-23.280 RON

2024: -38.634 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.171 RONAnul 2017: 13.020 RONAnul 2018: 12.077 RONAnul 2019: 51.499 RONAnul 2020: -25.024 RONAnul 2021: 51.269 RONAnul 2022: 98.809 RONAnul 2023: 18.631 RONAnul 2024: -38.634 RONAnul 2025: -23.280 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    244 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    184 mii lei
    Profit net
    -39 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    180 mii lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    66 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    96 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-9,5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Firma a pierdut 9,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
10,46Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,46 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
9,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

9,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/586/2005.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre LUCADE CONSTRUCT SRL

Este LUCADE CONSTRUCT SRL activă?

Da. LUCADE CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a LUCADE CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a LUCADE CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 244.066 lei, în creștere cu 33% față de 2024.

Ce profit a avut LUCADE CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, LUCADE CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 23.280 lei.

Ce activitate are LUCADE CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a LUCADE CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul LUCADE CONSTRUCT SRL?

LUCADE CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Câmpului Nr. 19D, Orș. Breaza, Jud. Prahova.

LUCADE CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. LUCADE CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

LUCADE CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. LUCADE CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LUCADE CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].