LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 04.05.2016
Constantin Brâncoveanu Nr. 9, Bl. B14, Sc. 2, Et. 1, Ap. 33, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 41432 6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 36039664) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 440.528 lei (-52% față de 2024) și un profit net de 119.102 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
440,5 miilei
−52,0%, față de 2024
Profit net 2025
119,1 miilei
−56,1%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
27%
Capital social
200lei
Vechime
10ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201614.002 lei
202060.908 lei
2021145.840 lei
2022532.452 lei
2023541.174 lei
2024917.986 lei
2025440.528 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202016
Cifra de afaceri440.528917.986541.174532.452145.84060.90814.002
Profit net119.102271.516108.868304.93087.14217.8564.431
Număr mediu de angajați11221--
Active imobilizate13.60413.8415.1793.9151.2311.231-
Active circulante185.387363.178444.227619.135155.10767.3196.226
Stocuri29.8793.08119.96418.8375.9433.343-
Creanțe144.551329.910404.130424.65717.53111.4511.268
Datorii82.744120.073338.008170.3458.5637.9181.595
Capitaluri proprii117.311256.946111.398452.705147.77560.6324.631
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
27% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27 de lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,24 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,24 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
41% Față de anul anterior: în creștere

41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 22.01.2020

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
36039664
Nr. Reg. Com.
J22/177/2020
EUID
ROONRC.J22/177/2020
Cod CAEN principal
6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
4 mai 2016
Înmatricularea actuală
22 ianuarie 2020
Vechime
10 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Constantin Brâncoveanu Nr. 9, Bl. B14, Sc. 2, Et. 1, Ap. 33, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 41432
Domiciliu fiscal
Bld. Ţuţora Nr. 10-12, PARTER, CAMERA C3, NUMAR CADASTRAL 2593/1/p/4, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0743••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IC••• ••• CONSTAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2020
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  2. Mutarea sediului în alt județ București → Iași. Nr. Reg. Com. nou: J22/177/2020. ONRC
2017
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2016
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6529/2016, sub denumirea LIONCODE SOLUTIONS SRL. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre LIONCODE SOLUTIONS S.R.L.

Este LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. activă?

Da. LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a LIONCODE SOLUTIONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. în 2025 a fost de 440.528 lei, în scădere cu 52% față de 2024.

Ce profit a avut LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. în 2025?

În 2025, LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 119.102 lei.

Ce activitate are LIONCODE SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală a LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde are sediul LIONCODE SOLUTIONS S.R.L.?

LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. are sediul social la adresa Constantin Brâncoveanu Nr. 9, Bl. B14, Sc. 2, Et. 1, Ap. 33, București Sectorul 4, Jud. București, 41432.

LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. LIONCODE SOLUTIONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LIONCODE SOLUTIONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].