Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LIGHT MEDIA SRL (CUI 16647020) este o societate cu răspundere limitată activă din Botoșani, înființată în 2004. Activitatea principală este Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 196.977 lei (+4,2% față de 2024) și un profit net de 10.176 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 167.432 lei |
| 2017 | 175.686 lei |
| 2018 | 143.058 lei |
| 2019 | 114.010 lei |
| 2020 | 116.248 lei |
| 2021 | 169.768 lei |
| 2022 | 135.926 lei |
| 2023 | 149.262 lei |
| 2024 | 189.023 lei |
| 2025 | 196.977 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 196.977 | 189.023 | 149.262 | 135.926 | 169.768 | 116.248 | 114.010 | 143.058 | 175.686 | 167.432 |
| Profit net | 10.176 | 19.368 | 8.340 | 3.999 | 14.604 | -18.800 | 2.576 | 1.338 | 9.376 | 13.663 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | - | 820 | 4.345 | 6.468 | 9.555 | 0 | 0 | - | - | - |
| Active circulante | 204.214 | 218.285 | 247.167 | 257.630 | 270.962 | 296.988 | 311.596 | 337.533 | 400.197 | 457.967 |
| Stocuri | 177.666 | 193.473 | 229.207 | 251.503 | 262.219 | 296.932 | 309.445 | 331.148 | 375.157 | 409.644 |
| Creanțe | - | 63 | 63 | - | 980 | 0 | 0 | 5.067 | 20.451 | 47.350 |
| Datorii | 174.584 | 199.762 | 240.684 | 261.609 | 282.027 | 313.102 | 308.910 | 337.423 | 401.425 | 468.571 |
| Capitaluri proprii | 29.784 | 19.609 | 10.828 | 2.489 | -1.510 | -16.114 | 2.686 | 110 | -1.228 | -10.604 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,17 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LIGHT MEDIA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LIGHT MEDIA SRL în 2025 a fost de 196.977 lei, în creștere cu 4,2% față de 2024.
În 2025, LIGHT MEDIA SRL a înregistrat un profit net de 10.176 lei.
Activitatea principală a LIGHT MEDIA SRL este Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).
LIGHT MEDIA SRL are sediul social la adresa Str. POSTEI Nr. 1, Sc. B, Et. 2, Ap. 6, Municipiul Botoșani, Jud. Botoșani, 6800.
Da. LIGHT MEDIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LIGHT MEDIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].