Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LIFE OPTIC SRL (CUI 18812817) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2006. Activitatea principală este Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,17 mil. lei (+5,5% față de 2024) și un profit net de 581.668 lei, cu 23 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 791.036 lei |
| 2017 | 1.146.349 lei |
| 2018 | 1.424.198 lei |
| 2019 | 1.963.318 lei |
| 2020 | 2.087.511 lei |
| 2021 | 2.507.334 lei |
| 2022 | 2.903.653 lei |
| 2023 | 3.682.483 lei |
| 2024 | 3.954.040 lei |
| 2025 | 4.170.017 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.170.017 | 3.954.040 | 3.682.483 | 2.903.653 | 2.507.334 | 2.087.511 | 1.963.318 | 1.424.198 | 1.146.349 | 791.036 |
| Profit net | 581.668 | 640.409 | 1.074.591 | 991.759 | 799.441 | 696.242 | 500.871 | 304.097 | 330.259 | 356.785 |
| Număr mediu de angajați | 23 | 23 | 21 | 17 | 16 | 16 | 17 | 15 | 11 | 6 |
| Active imobilizate | 293.780 | 244.029 | 156.345 | 156.106 | 158.366 | 127.335 | 159.956 | 162.612 | 201.570 | 53.170 |
| Active circulante | 1.996.561 | 1.322.587 | 2.221.034 | 1.713.445 | 1.084.272 | 1.074.257 | 783.295 | 334.944 | 223.070 | 107.073 |
| Stocuri | 44.456 | 180.477 | 437.886 | 525.656 | 382.645 | 382.414 | 343.863 | 265.310 | 115.014 | 57.090 |
| Creanțe | 1.792.328 | 997.272 | 1.524.093 | 975.211 | 464.161 | 466.114 | 363.438 | 21.022 | 10.573 | 28.127 |
| Datorii | 1.018.661 | 236.195 | 612.776 | 579.539 | 144.945 | 207.098 | 144.128 | 199.304 | 430.484 | 496.347 |
| Capitaluri proprii | 1.271.680 | 1.330.421 | 1.764.603 | 1.290.012 | 1.097.693 | 994.494 | 799.123 | 298.252 | -5.844 | -336.104 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LIFE OPTIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LIFE OPTIC SRL în 2025 a fost de 4.170.017 lei (4,17 mil. lei), în creștere cu 5,5% față de 2024.
În 2025, LIFE OPTIC SRL a înregistrat un profit net de 581.668 lei.
Activitatea principală a LIFE OPTIC SRL este Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).
LIFE OPTIC SRL are sediul social la adresa ION BERINDEI Nr. 2, Bl. OD47, Sc. 1, Et. 6, Ap. 26, București Sectorul 2, Jud. București, 23556.
Da. LIFE OPTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LIFE OPTIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].