LCV SERAR SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 02.11.2010
CAM. 2, Sat Variaş, Comuna Variaş, Jud. Timiş, 307455 3312, Repararea și întreținerea mașinilor

Prezentare

Pe scurt

LCV SERAR SRL (CUI 27658920) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Variaș, Comuna Variaș, județul Timiș, înființată în 2010. Activitatea principală este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,06 mil. lei (-7,8% față de 2024) și o pierdere netă de 304.692 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2025
3,1 millei
−7,8%, față de 2024
Profit net 2025
−304,7 miilei
+40,3%, față de 2024
Angajați 2025
0
−100,0%, față de 2024
Marjă netă
-10%
Capital social
113,6 miilei
Vechime
16ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20161.205.462 lei
20171.884.633 lei
20181.978.555 lei
20192.021.882 lei
20201.376.988 lei
20213.283.031 lei
20224.897.140 lei
20233.996.731 lei
20243.320.340 lei
20253.060.452 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri3.060.4523.320.3403.996.7314.897.1403.283.0311.376.9882.021.8821.978.5551.884.6331.205.462
Profit net-304.692-510.439474.929654.923361.760-374.819283.686534.604518.533237.558
Număr mediu de angajați068131710118109
Active imobilizate3.849.8024.725.8023.330.4072.582.5972.797.0643.018.027711.913912.681762.471348.324
Active circulante952.531942.1871.733.2171.534.736907.598647.497678.3951.183.2041.074.916484.624
Stocuri714.346706.5381.042.655671.107448.725241.777251.490238.259296.735226.112
Creanțe172.641204.812680.980832.357448.295398.561406.485936.950775.508252.078
Datorii5.012.9875.587.0654.438.5373.315.2023.470.0693.624.149961.3941.035.8571.023.992477.931
Capitaluri proprii-181.447111.920622.359802.353234.59345.035431.1531.067.597816.941355.017
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-10% Față de anul anterior: în creștere

Firma a pierdut 10 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,19 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
104% Față de anul anterior: în creștere

104% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 02.11.2010

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
27658920
Nr. Reg. Com.
J2010001746353
EUID
ROONRC.J2010001746353
Cod CAEN principal
3312, Repararea și întreținerea mașinilor
Data înființării
2 noiembrie 2010
Vechime
16 ani
Formă juridică
SRL
Capital social
113,6 mii lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
CAM. 2, Sat Variaş, Comuna Variaş, Jud. Timiş, 307455
Domiciliu fiscal
Nr. 663, CAM. 2, Sat Variaş Com. Variaş, Jud. Timiş, 307455

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0256••••••
  • 0740••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • VLĂDĂRE••• LAVI••• COSM•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2023
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2022
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2010
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1746/2010. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre LCV SERAR SRL

Este LCV SERAR SRL activă?

Da. LCV SERAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a LCV SERAR SRL?

Cifra de afaceri a LCV SERAR SRL în 2025 a fost de 3.060.452 lei (3,06 mil. lei), în scădere cu 7,8% față de 2024.

Ce profit a avut LCV SERAR SRL în 2025?

În 2025, LCV SERAR SRL a înregistrat o pierdere netă de 304.692 lei.

Ce activitate are LCV SERAR SRL?

Activitatea principală a LCV SERAR SRL este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).

Unde are sediul LCV SERAR SRL?

LCV SERAR SRL are sediul social la adresa CAM. 2, Sat Variaș, Comuna Variaș, Jud. Timiș, 307455.

LCV SERAR SRL este plătitoare de TVA?

Da. LCV SERAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

LCV SERAR SRL are datorii la ANAF?

Da. LCV SERAR SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LCV SERAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].