Marjă netă
SlabFirma a pierdut 1,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LAUR GROUP SRL (CUI 15506457) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 215.336 lei (+34% față de 2024) și o pierdere netă de 3.260 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 157.008 lei |
| 2017 | 160.802 lei |
| 2018 | 153.668 lei |
| 2019 | 169.686 lei |
| 2020 | 207.881 lei |
| 2021 | 198.514 lei |
| 2022 | 148.680 lei |
| 2023 | 151.165 lei |
| 2024 | 160.344 lei |
| 2025 | 215.336 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 215.336 | 160.344 | 151.165 | 148.680 | 198.514 | 207.881 | 169.686 | 153.668 | 160.802 | 157.008 |
| Profit net | -3.260 | -13.115 | -9.002 | 12.722 | 23.951 | 47.641 | -43.754 | -74.367 | -26.429 | -14.518 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 3.556 | 4.305 | 5.053 | 5.802 | 6.551 | 7.300 | 8.049 | 9.749 | 11.767 | 13.784 |
| Active circulante | 178.314 | 168.120 | 153.983 | 128.477 | 84.382 | 78.779 | 56.945 | 57.466 | 52.975 | 69.602 |
| Stocuri | 168.566 | 159.590 | 147.211 | 123.396 | 81.312 | 74.228 | 52.766 | 55.588 | 50.667 | 66.007 |
| Creanțe | 1.984 | 1.555 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Datorii | 314.386 | 301.681 | 275.178 | 241.418 | 210.795 | 229.892 | 256.448 | 214.916 | 138.076 | 130.291 |
| Capitaluri proprii | -132.516 | -129.256 | -116.142 | -107.139 | -119.862 | -143.813 | -191.454 | -147.701 | -73.334 | -46.905 |
Firma a pierdut 1,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 57% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
173% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LAUR GROUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LAUR GROUP SRL în 2025 a fost de 215.336 lei, în creștere cu 34% față de 2024.
În 2025, LAUR GROUP SRL a înregistrat o pierdere netă de 3.260 lei.
Activitatea principală a LAUR GROUP SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
LAUR GROUP SRL are sediul social la adresa Str. Știucii Nr. 51, București Sectorul 2, Jud. București, 70000.
Nu. LAUR GROUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LAUR GROUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].