RadiatăSRL

LASER MEGA SRL

Str. DIMULEŞTI Nr. 310, Com. Măgureni, Jud. Prahova, 107350

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
17654751
Reg. Com.
J29/1262/2005
Înființată
3 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2020
1 mii lei
Profit net 2020
-1 mii lei
Angajați 2020
0

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 04.10.2022

Rezumat

Pe scurt

LASER MEGA SRL (CUI 17654751) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Măgureni, județul Prahova, înființată în 2005 și radiată în 2022. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2020, arată o cifră de afaceri de 1.012 lei (-85% față de 2019) și o pierdere netă de 1.417 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17654751
Nr. Reg. Com.
J29/1262/2005
EUID
ROONRC.J29/1262/2005
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
3 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. DIMULEŞTI Nr. 310, Com. Măgureni, Jud. Prahova, 107350

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • APET••• MĂRIO••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2020, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2020

-85,0% față de 2019

1.012 RON

2019: 6.758 RON

01 mil2 mil3 mil2010201120122013201420152016201720192020Anul 2010: 1.332.847 RONAnul 2011: 1.554.987 RONAnul 2012: 1.708.657 RONAnul 2013: 1.937.974 RONAnul 2014: 2.061.931 RONAnul 2015: 1.600.587 RONAnul 2016: 2.173.348 RONAnul 2017: 283.487 RONAnul 2019: 6.758 RONAnul 2020: 1.012 RON

Profit net 2020

+99,5% față de 2019

-1.417 RON

2019: -272.584 RON

-300k-200k-100k0100k2010201120122013201420152016201720192020Anul 2010: 27.953 RONAnul 2011: 47.481 RONAnul 2012: 23.825 RONAnul 2013: 22.105 RONAnul 2014: 67.537 RONAnul 2015: 7 RONAnul 2016: -172.870 RONAnul 2017: -59.751 RONAnul 2019: -272.584 RONAnul 2020: -1.417 RON

Evoluție pe ani

  • 2020

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    -1 mii lei
    Angajați
    0
  • 2019

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    -273 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    283 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    -173 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    7 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    6
  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    8
  • 2012

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    6
  • 2011

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    5
  • 2010

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăSlab
-140%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720192020

Firma a pierdut 140 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
-0,09Față de anul anterior: în scădere
20152016201720192020

Activele circulante acoperă doar -8,9% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
180%Față de anul anterior: stabil
20152016201720192020

180% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2019

    Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2018

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  6. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

Vezi toată cronologia (8 evenimente în plus, 2005 - 2018)
  1. 2018

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  7. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  8. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/1262/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre LASER MEGA SRL

Este LASER MEGA SRL activă?

Nu. LASER MEGA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a LASER MEGA SRL?

Cifra de afaceri a LASER MEGA SRL în 2020 a fost de 1.012 lei, în scădere cu 85% față de 2019.

Ce profit a avut LASER MEGA SRL în 2020?

În 2020, LASER MEGA SRL a înregistrat o pierdere netă de 1.417 lei.

Ce activitate avea LASER MEGA SRL?

Activitatea principală a LASER MEGA SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul LASER MEGA SRL?

LASER MEGA SRL avea sediul social la adresa Str. DIMULEȘTI Nr. 310, Com. Măgureni, Jud. Prahova, 107350.

LASER MEGA SRL are datorii la ANAF?

Nu. LASER MEGA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LASER MEGA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].