LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 06.10.2022
MĂGURELE Nr. 5, Municipiul Arad, Jud. Arad, 310490 4222, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46975674) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 2022. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN 4222).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,26 mil. lei (-47% față de 2024) și un profit net de 288.039 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
1,3 millei
−47,2%, față de 2024
Profit net 2025
288 miilei
−59,1%, față de 2024
Angajați 2025
5
−54,5%, față de 2024
Marjă netă
22,9%
Capital social
200lei
Vechime
4ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2023-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20232.646.061 lei
20242.387.753 lei
20251.260.476 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023
Cifra de afaceri1.260.4762.387.7532.646.061
Profit net288.039705.036624.925
Număr mediu de angajați51110
Active imobilizate162.035232.04060.958
Active circulante450.175902.549920.705
Stocuri114.751--
Creanțe327.065809.410873.452
Datorii323.930500.406356.538
Capitaluri proprii288.280634.183625.125
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
23% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,39 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,39 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
53% Față de anul anterior: în creștere

53% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 06.10.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
46975674
Nr. Reg. Com.
J2022001916029
EUID
ROONRC.J2022001916029
Cod CAEN principal
4222, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Data înființării
6 octombrie 2022
Vechime
4 ani
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
MĂGURELE Nr. 5, Municipiul Arad, Jud. Arad, 310490
Domiciliu fiscal
Str. Măgurele Nr. 5, Mun. Arad, Jud. Arad, 310490

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0729••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DĂNCIULE••• IO••• AL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Schimbarea denumirii DNC GRUP COMMUNITY S.R.L. → LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. ONRC
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/1916/2022. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre LARA TECH CONSTRUCT S.R.L.

Este LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a LARA TECH CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 1.260.476 lei (1,26 mil. lei), în scădere cu 47% față de 2024.

Ce profit a avut LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 288.039 lei.

Ce activitate are LARA TECH CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN 4222).

Unde are sediul LARA TECH CONSTRUCT S.R.L.?

LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa MĂGURELE Nr. 5, Municipiul Arad, Jud. Arad, 310490.

LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. LARA TECH CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre LARA TECH CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].