Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LAGUNA SRL (CUI 6333241) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Stănilești, Comuna Stănilești, județul Vaslui, înființată în 1994. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.069 lei (-18% față de 2024) și un profit net de 5.140 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 996.720 lei |
| 2017 | 1.040.879 lei |
| 2018 | 1.022.310 lei |
| 2019 | 748.101 lei |
| 2020 | 708.480 lei |
| 2021 | 646.546 lei |
| 2022 | 653.911 lei |
| 2023 | 201.178 lei |
| 2024 | 265.613 lei |
| 2025 | 219.069 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219.069 | 265.613 | 201.178 | 653.911 | 646.546 | 708.480 | 748.101 | 1.022.310 | 1.040.879 | 996.720 |
| Profit net | 5.140 | 30.047 | 631.990 | 106.287 | 17.237 | 134.507 | 96.049 | 203.278 | 462.909 | 135.051 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 9 |
| Active imobilizate | 1.149.530 | 1.050.751 | 1.121.495 | 1.167.101 | 1.117.093 | 1.143.976 | 1.015.993 | 1.082.815 | 1.098.810 | 890.275 |
| Active circulante | 685.028 | 790.923 | 827.095 | 669.788 | 346.910 | 303.279 | 342.134 | 436.490 | 501.957 | 302.502 |
| Stocuri | 27.456 | 43.695 | 45.931 | 97.560 | 76.679 | 43.153 | 53.629 | 71.729 | 83.795 | 64.191 |
| Creanțe | 429.099 | 260.830 | 248.203 | 167.396 | 179.989 | 150.524 | 221.332 | 191.375 | 305.767 | 227.945 |
| Datorii | 23.112 | 35.369 | 94.561 | 577.051 | 349.032 | 297.020 | 196.701 | 201.928 | 402.668 | 669.076 |
| Capitaluri proprii | 1.889.216 | 1.884.075 | 1.854.029 | 1.259.838 | 1.153.551 | 1.188.815 | 1.181.134 | 1.337.085 | 1.217.807 | 543.409 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 29,64 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LAGUNA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LAGUNA SRL în 2025 a fost de 219.069 lei, în scădere cu 18% față de 2024.
În 2025, LAGUNA SRL a înregistrat un profit net de 5.140 lei.
Activitatea principală a LAGUNA SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
LAGUNA SRL are sediul social la adresa Sat Stănilești, Comuna Stănilești, Jud. Vaslui, 6577.
Da. LAGUNA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LAGUNA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].