Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
LACTO COM SADU SRL (CUI 36238799) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sadu, Comuna Sadu, județul Sibiu, înființată în 2016. Activitatea principală este Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil. lei (+76% față de 2024) și un profit net de 1.150 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 74.913 lei |
| 2017 | 87.529 lei |
| 2018 | 105.216 lei |
| 2019 | 142.733 lei |
| 2020 | 308.908 lei |
| 2021 | 469.699 lei |
| 2022 | 631.757 lei |
| 2023 | 692.593 lei |
| 2024 | 851.641 lei |
| 2025 | 1.502.409 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.502.409 | 851.641 | 692.593 | 631.757 | 469.699 | 308.908 | 142.733 | 105.216 | 87.529 | 74.913 |
| Profit net | 1.150 | 2.243 | 3.609 | 184.714 | 147.559 | 97.347 | 7.862 | 17.095 | -18.338 | 4.823 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 437.744 | 235.859 | 213.838 | 19.144 | 13.700 | 2.825 | 6.932 | 10.010 | 7.572 | 28.971 |
| Active circulante | 607.897 | 436.289 | 339.410 | 447.311 | 250.647 | 134.171 | 35.711 | 58.131 | 55.107 | 11.635 |
| Stocuri | 42.479 | 94.309 | 60.680 | 642 | 648 | 648 | 660 | 648 | 665 | 665 |
| Creanțe | 337.102 | 264.318 | 152.341 | 122.069 | 64.162 | 36.997 | 17.003 | 15.196 | 42.404 | 2.377 |
| Datorii | 644.059 | 268.459 | 150.746 | 52.562 | 35.168 | 28.007 | 31.001 | 64.361 | 75.994 | 35.583 |
| Capitaluri proprii | 405.895 | 404.746 | 402.502 | 413.893 | 229.179 | 108.989 | 11.642 | 3.780 | -13.315 | 5.023 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 94% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. LACTO COM SADU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a LACTO COM SADU SRL în 2025 a fost de 1.502.409 lei (1,5 mil. lei), în creștere cu 76% față de 2024.
În 2025, LACTO COM SADU SRL a înregistrat un profit net de 1.150 lei.
Activitatea principală a LACTO COM SADU SRL este Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).
LACTO COM SADU SRL are sediul social la adresa FABRICII Nr. 14, Sat Sadu, Comuna Sadu, Jud. Sibiu, 557220.
Da. LACTO COM SADU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. LACTO COM SADU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].